Data dodania: 05-01-2018

Proste aż do bólu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Dla przedszkolaka?

 

Tak, gry typu połącz kropki raczej nie kojarzą się z łamigłówkami testującymi wytrzymałość najtęższych umysłów. Powiedzmy, że to ich trochę podrasowana wersja „dla starszaków”- tutaj z kropek nie tworzy się obrazek pięknego słonika czy pieska. Każdy level ma określoną liczbę kropek, które należy zebrać w odpowiednim kolorze. Liczy się również ilość wykonanych ruchów- dany jest górny limit, ale generalnie im mniej, tym lepiej. Podczas gry uczymy się nowych kombinacji łączenia kropek, które pomagają w grze- na przykład połączenie ich w taki sposób, żeby powstał kwadrat skutkuje usunięciem wszystkich kropek w danym kolorze, które aktualnie znajdują się na planszy. Takich smaczków jest więcej, ale poznajcie je sami podczas rozgrywki- nie chcę za bardzo spoilować. Co prawda gra nie jest zbyt wymagająca graficznie, ale każda animacja jest wykonana perfekcyjnie- estetyka stoi na bardzo wysokim poziomie.

Two Dots rozwiązanie poziomu

Two Dots rozwiązanie poziomu

Two Dots rozgrywka

Two Dots rozgrywka

Nadrabianie strat

 

Formuła gry nie jest zbyt wymagająca, więc twórcy musieli wypełnić braki w inny sposób. Postawili na minimalistyczny styl, który wygląda po prostu kozacko- prostota panuje w każdym miejscu gry, od menu po najwyższe levele. Ciężko określić, dlaczego kulki w Two Dots wyglądają na bardziej idealne, niż gdzie indziej- po prostu tak jest. To tak jak z ulubioną pizzerią- pewnie większość gości powie, że nie pasuje im ciasto, ser się za mało ciągnie albo kelnerka jest niemiła. Ale dla Was to mała Italia, która mimo małej karty dań serwuje pepperoni, będące bez wątpienia dziełem włoskiej sztuki kulinarnej. Two Dots jest właśnie takie- nie powinno się go aż tak lubić, ale ma w sobie coś takiego, co nie pozwala jej wyłączyć.

Two Dots skomplikowany poziom

Two Dots skomplikowany poziom

Two Dots wybór poziomów

Two Dots wybór poziomów

Bez komerchy

 

Żeby nie odrywać graczy od rozgrywki, twórcy Two Dots zdecydowali się nawet na zrezygnowanie z filmików reklamowych- za to należy się szacunek, bo to bardzo odważny krok. Szczerze mówiąc, to nie wiem na czym w takim razie zarabiają twórcy- wole się nad tym nie zastanawiać. Szacunek należy się za jeszcze jedną rzecz, chociaż jest to bardzo mała rzecz, z której prawdopodobnie większość z Was nie skorzysta. Ponieważ gra opiera się na kojarzeniu kolorów, to twórcy postanowili stworzyć tryb dla… daltonistów! W ten sposób wszyscy mogą czerpać przyjemność z rozgrywki- nawet ci, którzy nie rozróżniają barw.

Podsumowanie

 

Two Dots to świetna łamigłówka logiczna, która zapewnia rozrywkę na długi czas. Szczerze mówiąc, to ciężko mi wskazać jakąś słabą stronę- tylko pobierać i grać!

 

Zajawka video darmowej gry