Data dodania: 09-01-2018

Niecodzienna to mało powiedziane

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Luka na rynku

 

Jakby nie patrzeć, badminton nie jest często poruszaną tematyką gier mobilnych. Nie ma się czemu dziwić- te rozgrywki nie są zbyt emocjonujące, więc po co zawracać sobie nimi głowę? W tym samym czasie można wypuścić kolejną grę polegającą na strzelaniu rzutów karnych czy rożnych i skorzystać z istniejącej, całkiem sporej bazy fanów gier piłkarskich. Chwała jednak za to,  że są też tacy, którzy nie boją się zaryzykować. Przyznajcie, że należy się szacunek za stworzenie gry będącej symulatorem gry w badmintona- to odważne posunięcie. Okazuje się jednak, że ten koncept był całkiem słuszny a finalny produkt to całkiem ciekawa gra, która szturmem podbija najwyższe pozycje w rankingach gier sportowych w App Store i Google Play. Jaki jest jej sekret? Zapewne jednym z czynników jest kompletny brak konkurencji.

Badminton League rozgrywka

Badminton League rozgrywka

Jak wszędzie indziej

 

Na pewno innym czynnikiem nie są wymyślne tryby gry. Do wyboru jest pojedynczy mecz i turniej- nic specjalnego, wszystko to, co możecie znaleźć w innych grach sportowych dotyczących innych dyscyplin. Twórcy chyba uznali, że oryginalność w wyborze rodzaju gry wystarczy- odważny ruch, być może się opłacił. Sama rozgrywka wygląda całkiem fajnie- do wyboru są trzy uderzenia: bliskiego i dalekiego zasięgu oraz atak z wyskoku. Grafika jest dwuwymiarowa, wykonana w dość charakterystycznym, kanciastym stylu. Do poruszania się służą dwa kursory- no i fajnie, po co komplikować? Kontrola uderzeń wymaga jednak przyzwyczajenia- trzeba dobrze wyczuć moment, kiedy powinno się wykonać zamach i uderzyć w lotkę.

Badminton League ekran przed meczem

Badminton League ekran przed meczem

Na pewniaka

 

Wydaje mi się, że twórcy Badminton League byli trochę zbyt pewni siebie. Uznali, że brak konkurencji spowoduje, że nikt nie zauważy wad w grze. No dobra, może przesadziłem określając to jako „wadę”, ale moim zdaniem w takiej grze aż prosi się o tryb dla dwóch graczy dostępny na jednym urządzeniu. Co prawda jest tryb multiplayer przez Wi-Fi, ale nie działa zbyt dobrze. Poza tym zdarzają się sytuacje, że znajdzie się kogoś do gry, ale drugi telefon nie koniecznie. Wtedy taki lokalny multiplayer ratuje nas od nudy- na pewno nie raz sami byliście w takiej sytuacji i dobrze wiecie o czym mówię.

Badminton League mecz

Badminton League mecz

Podsumowanie

 

Nie mam żadnych wątpliwości, że Badminton League to najlepszy badminton na smartfona. Problem w tym, że prawdopodobnie również jedyny. Mimo to warto dać mu szansę- rozgrywka jest prosta, ale całkiem przyjemna

Badminton League statystyki gracza

Badminton League statystyki gracza

Videozajawka Badminton Leage – darmowe gry