Data dodania: 27-12-2017

Bez metki

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Z polecenia

 

Jeżeli chodzi o gry piłkarskie, to zwykle w App Store i Google Play liczą się dwie marki: FIFA i PES. Inne gry nie mają takiej siły przebicia głównie z tego powodu, że nie posiadają swoich fanów, którzy znają serię z innych platform. Tutaj w interesie próbuje namieszać sam David Villa- jeden z najlepszych piłkarzy XXI wieku. Obecnie nie jest już topowym zawodnikiem, ale u wielu kibiców wciąż pamięta jego szczytową formę. To ciekawy eksperyment, jednak mam wrażenie, że gra została zrobiona wyłącznie dla kasy, tak jak większość produkcji tego typu sygnowana nazwiskiem znanej osobistości. Zdarzają się wyjątki, ale niestety David Villa Pro Soccer do nich nie należy. Jeżeli chodzi o całokształt to nie jest źle, ale liczyłem na to, że gra sygnowana nazwiskiem legendy hiszpańskiej piłki nożnej będzie czymś więcej, niż zwykłą grą zręcznościową.

Piłka jest okrągła a bramka jest jedna

 

Przykro mi, że pomimo sympatii do postaci Davida Villi nie mogę za wiele powiedzieć o jego własnej grze. To po prostu zwykła gra zręcznościowa, gdzie zadaniem gracza jest wykonywanie rzutów wolnych i karnych, omijając przy tym obrońców i bramkarza. Do wyboru mamy również cały arsenał power-up’ów, są całkiem pomocne. Grafika nie wygląda najlepiej- wszyscy gracze mają mocno drewniane ruchy, koszulki wyglądają prawie jak te z Minecrafta. Siatka w bramce prawie się nie rusza, jedynie animacja piłki jest nieźle wykonana i cieszy oko. Bardziej podobają mi się małe rzeczy, takie jak ciekawostki z życia Davida Villi podczas loadingów- fajne rozwiązanie, przynajmniej jest co poczytać. Nie podobają mi się z kolei filmiki z wywiadami z tytułowym bohaterem dostępne do odblokowania- to już moim zdaniem przegięcie, coś jak zbijanie piątki z samym sobą.

Dlaczego aż tak?

 

Jestem zły, że twórcy zmarnowali potencjał tego nazwiska. To prawda, że zwykle właśnie w taki sposób kończą się próby sygnowania gier znanym nazwiskiem, ale przecież wcale nie musi tak być. Kojarzycie Tuber Simulator stworzony przez znanego youtubera PewDiePie’a? To świetna gra, doskonale przemyślana, zauważona przez ludzi głównie przez znaną im ksywkę. Dlaczego w takim razie nikt nie dołożył starań, żeby gra czymkolwiek wyróżniała się z tłumu innych, praktycznie identycznych produkcji. Moim zdaniem nie jest warta uwagi, chyba, że jesteście prawdziwymi fanami Davida Villi.

PODSUMOWANIE

 

Dobrze, że gra chociaż jest darmowa. Nie ma sobą zbyt wiele do zaoferowania i szczerze mówiąc nie zasługuje na nazwisko słynnego piłkarza. Myślę, że on sam po latach będzie żałował tej decyzji- niestety nie mogę polecić David Villa Pro Soccer, bo to po prostu nudna gra.

Screeny z darmowej gry na telefon 

 Gameplay David Villa Pro Soccer z serii darmowe gry