Data dodania: 10-01-2018

Bingo!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Wiek: 70+…?

 

New YAHTZEE to gra, która łamie stereotypy- sam się na tym złapałem. Zawsze uważałem grę w bingo za coś okropnie nudnego i przez to bałem się starości- wtedy w mózgu musi się coś przestawiać, jeżeli emeryci potrafią się pasjonować czymś takim. New YAHTZEE to połączenie bingo i gry w kości, zapakowane w całkiem estetycznym graficznie opakowaniu. Gra polega losowaniu kości i wykorzystaniu ich do ułożenia konkretnych kombinacji. Lubicie grać w pokera? Poczujecie się tu jak w domu- większość kombinacji jest taka sama, na przykład mały strit, duży strit czy full house. Jedyna różnica jest taka, że zamiast talii kart do dyspozycji dostajemy kości. Przy każdym ruchu dostajemy trzy rundy losowania, za każdym razem gra proponuje nam pięć różnych kości. Z każdego z nich możemy „zostawić” sobie dowolną liczbę kostek i dobierać do nich pozostałe kombinacje.

 

New YAHTZEE wygrana

New YAHTZEE wygrana

New YAHTZEE wylosowanie pięciu takich samych oczek

New YAHTZEE wylosowanie pięciu takich samych oczek

 

Miła niespodzianka

 

Wbrew obiegowej opinii wcale nie odczuwałem, jakbym grał w grę, którą jarają się tylko emeryci. New YAHTZEE cały czas odbywa się w trybie multiplayer i ma możliwość połączenia się z Waszym kontem na Facebooku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rzucić wyzwanie Waszym znajomym. Jeżeli preferujecie grę w trybie gościa- nie ma problemu, cała masa ludzi również wykorzystuje tą możliwość, więc cały czas jest z kim grać. Poza tym twórcy zadbali o różne turnieje i sezonowe wydarzenia, gdzie można wygrać całkiem fajne nagrody, przydatne w dalszej grze- może to być na przykład darmowy dodatkowy rzut kostką czy powtórzenie całej rundy losowań.

New YAHTZEE początek gry

New YAHTZEE początek gry

New YAHTZEE rozgrywka

New YAHTZEE rozgrywka

Gdzie leży sekret?

 

New YAHTZEE to wykorzystanie bardzo prostego patentu, który teoretycznie w ogóle nie powinien zostać przeniesiony do Google Play czy App Store. Wydaje mi się jednak, że przez połączenie pokera i bingo twórcom udało się stworzyć tak wciągającą grę, że po paru rozgrywkach każdy zapomina, że gra w lekko podrasowaną wersję ulubionej gry milionów emerytów. Sam byłem na prawdę miło zaskoczony- kolejne rozgrywki przywiązują nas co raz mocniej do new YAHTZEE. To jedna z cech, która charakteryzuje dobre gry i oddziela je od tych zrobionych na szybko, bez pomysłu.

Podsumowanie

 

Dla dziadków? Być może również będą się dobrze bawić przy new YAHTZEE. Bez względu na Wasz wiek polecam pobrać grę i sprawdzić, jak Wam się podoba- mi bardzo przypadła do gustu.