Data dodania: 14-12-2017

Przypadek? Nie sądzę

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Tak na logikę…

 

Faraway 2 to seria łamigłówek logicznych typu point and click. Zadaniem gracza jest przejście przez ostatnie drzwi kończące poziom. Oczywiście nie jest to runner czy inny banał tego typu, więc nasze zadanie jest trudniejsze, niż zbieranie monet i używanie przeszkód. Tutaj każdy poziom jest podzielony na mniejsze etapy, które należy przejść w określonej kolejności. Jeżeli nie dacie rady przejść jednego z nich, to utknęliście w martwym punkcie- dopóki nie wpadniecie na rozwiązanie zagadki, nie przejdziecie do kolejnej. To nie jest prosta gra. Już powitalny poziom wcale nie jest oczywisty i na pewno nie wszyscy sobie z nim poradzą. Jeżeli znajdziecie się w tym gronie, to żaden wstyd i da się temu zaradzić. Na każdym poziomie dostępna jest wskazówka, która krok po kroku pokazuje, jak trzeba przejść dany level. A co w zasadzie jest do zrobienia?

Pełen zestaw

 

Dźwignie, przełączniki, układanki, wieże, suwaki… ilość interaktywnych elementów wykorzystywanych do rozwiązań łamigłówek jest ogromna. Jedne są bardziej oczywiste, inne mniej. Zawsze mają wspólny element. Do rozwiązania każdej z nich niezbędna jest dokładna obserwacja terenu. To ona naprowadza nas na na przykład odpowiednie przestawienie elementów układanki na kamiennym bloku. Poza tym na naszej drodze zbieramy również przedmioty, które wprowadzają do gry wątek fabularny. Są to głównie kolejne listy, które wciągają nas w zawiłą zagadkę. Nie będę spoilował szczegółów historii- musicie ją sprawdzić sami. Fragmenty listów możecie znaleźć dosłownie wszędzie- czasem po prostu leżą na ziemi, ale zdarza się, że na przykład wypadają z rozbitych przez nas wazonów. Sprawdzajcie wszystko dokładnie!

Powrót wiary

 

Ostatnio w App Store i Google Play panuje moda na zręcznościówki czy klony Clash of Clans, rzadko dostajemy pozycję typu Faraway 2. Cieszę się, bo ta gra to nie prosty zabijacz czasu, ale trener dla naszego umysłu. Reklamy są mocno ograniczone i nie rozpraszają przy rozwiązywaniu łamigłówek. Przejście jednego poziomu zajmuje dłuższą chwilę a filmiki pokazują się po przejściu kilka z nich, poza tym po kilku sekundach można je wyłączyć. To podejście godne pochwały, między innymi dzięki niemu Faraway 2 zbiera tak dobre noty u graczy. Zresztą, ciężko się dziwić- obecnie nie bardzo ma z kim konkurować w swojej kategorii.

PODSUMOWANIE

 

Na coś takiego czekałem! Faraway 2 to powrót do klasycznych logicznych łamigłówek- wbardzo dobrym stylu! Szczerze mówiąc, to nie mam do czego się przyczepić- dla mnie w pełni zasłużone pięć gwiazdek.

Screeny z darmowej gry na telefon

 Video darmowe gry – Faraway 2