Data dodania: 25-12-2017

Zostań mistrzem gumy balonówy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Bywało lepiej

 

Twórcy gier mobilnych stoją przed sporym dylematem przy tworzeniu nowych produkcji. Generalnie przy wyborze tematyki mają do wyboru dwie drogi. Pierwsza z nich to pójście mainstreamem i stworzenie kolejnego klona Temple Run czy Clash of Clans, wtedy jedyny nakład pracy to zmiana grafiki, skorzystanie z gotowego schametu i voila- zostaje jedynie liczenie pieniążków z przeszkadzających co paręnaście sekund w grze reklam. Jest jeszcze druga, dużo bardziej ryzykowna opcja, czyli stworzenie czegoś od zera. Nie jest powiedziane, że będzie to dużo bardziej czasochłonne- czasem wystarczy po prostu zrealizować pierwszy pomysł, który wpadnie do głowy developerom. Wydaje mi się, że tak było w przypadku Bubblegum Hero- to gra zręcznościowa polegająca na… dmuchaniu balonów. Tak, to właśnie jest główny cel tej gry- dmuchanie jak największej ilości balonów. Oczywiście, jest kilka warunków, żeby nie było zbyt łatwo.

Jak z tarczą

 

Jeżeli gra nie wita nas żadnym tutorialem, to znaczy, że sterowanie musi być banalnie proste. Nie inaczej jest w tym wypadku- przy trzymaniu palca na ekranie nasz bohater dmucha balon, przestaje kiedy odpuścimy palec. Trzeba to zrobić w taki sposób, żeby trafić w okrąg znajdujący się dookoła twarzy naszego bohatera. Jest na nim zaznaczona specjalna strefa, która jest dodatkowo premiowana- brzmi to dość chaotycznie, sprawdźcie, jak to wygląda w galerii. Ciekawą opcją jest… wybór rodzaju gumy do żucia! Każda z nich ma inne statystyki i zachowuje się inaczej. To pokazuje, jak bardzo twórcy przyłożyli się do swojej roboty. Nie mogą dodać do gry różnych aut czy broni, więc musieli popisać się kreatywnością- szacunek! Poza tym dostępne są też bardziej kosmetyczne zmiany, takie jak wybór głównego bohatera czy scenerii, w której się znajduje.

Zjeść ciastko i mieć ciastko

 

Twórcy mieli na tyle odwagi, żeby nie iść udeptaną ścieżką, ale nie aż tyle, żeby zrezygnować z filmików reklamowych. Na szczęście nie są długie i niezbyt przeszkadzają w grze, ale występują dość często. Przydałyby się jakieś dodatkowe benefity za bycie zmuszanym do ich oglądania- nic takiego, można to dodać w którejś z aktualizacji. Poza tym gra jest bardzo dobrze wykonana, grafiki są estetyczne, mają swój styl. Wyglądają trochę, jak z gry skierowanej bardziej do dzieci, ale niezależnie od wieku każdy może się trochę rozerwać w Bubblegum Hero.

PODSUMOWANIE

 

To niezbyt mądry pomysł, ale wykonanie nie pozostawia złudzeń- Bubblegum Hero to fajna zręcznościówka, która zapewni rozrywkę na jakiś czas. No, na pewno nie na długie godziny, bo nie jest zbyt wciągająca, ale na pewno warto ją wypróbować.

Screeny z darmowej gry na telefon 

 Zajawka video Bublegum Hero z serii darmowe gry