Data dodania: 13-03-2017

Pal gumę!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Zrób wszystko, aby mieć jak najwięcej punktów!
2. Steruj obracając ekran.
3. Nie przyzwyczajaj się, bo każdy samochód steruje się inaczej!

Typowa „ścigałka”

CarX Drift Racing należy do typowych gier wyścigowych, w których ścigamy się głównie z syntezatorem. Wcale nie oznacza to jednak, że już wszystko na temat wyścigów zostało powiedziane i nic nas nie jest w stanie zaskoczyć. Naszym zdaniem, producent daje kilka ciekawych opcji, które opisujemy poniżej.

Nasze zadania

Nasze główne zadania w tej grze, sprowadzają się do charakterystycznych zadań w grach samochodowych. Czyli pokonujemy kolejne trasy, które dla zróżnicowania nam gry zostały osadzone w różnych sceneriach. Jest jednak pewna zasadnicza różnica, która sprawia, że CarX Drift Racing nie jest zwykłą grą wyścigową! Najważniejszym punktem naszej zabawy nie jest wcale dotarcie do mety, uzyskując jak najlepszy czas (chociaż jest to oczywiście istotne). Ważne są przede wszystkim punkty, które dostajemy za każdy wykonany drift. Im bardziej jest on skomplikowany, tym hojniej jesteśmy nagradzani. Fajne jest również to, że twórcy zapewnili nam wirtualne przyciski ułatwiające prowadzenie auta, takie jak: hamulec, gaz czy kierownica. Mimo wszystko, nie zapominajmy o funkcji żyroskopu! Jeżeli gra wydaje nam się zbyt trudna, mamy możliwość włączenia wspomagania kierownicy czy np. hamowania.

Co zrobić z pieniędzmi?

Za zdobyte punkty, które przeliczone zostają na nasze wirtualne pieniądze, możemy kupić kolejne samochody. Do wyboru mamy maszyny typowo sportowe, ale również turystyczne czy klasyczne. Należy tutaj pochwalić twórców, że pomimo tego, iż samochody te nie są licencjonowane, to dość wiernie odzwierciedlają oryginały. Fajnym dodatkiem do gry jest możliwość zmiany nie tylko wyglądu wizualnego naszych aut (koloru czy felg), lecz np. przyczepności maszyn, którą możemy ustawić według czterech wzorców: Stock, Turo, Racing oraz Drift. Dzięki temu nasza gra za każdym razem może być inna. Pamiętajmy również o wcześniej wspomnianych różnicach w prowadzeniu poszczególnych aut.

Kwestie techniczne

Fani gier motoryzacyjnych powinni być bardzo zadowoleni z tej produkcji, ponieważ mechanika samochodów, ich fizyka i sposób poruszania zostały naprawdę dopracowane i działają wręcz idealnie! Gra udostępniona została użytkownikom w modelu free-to-play z ewentualnym mikropłatnościami, których nie jest zbyt wiele i można sobie bez nich poradzić.

Grafika

Fajne gry na telefon często zachwycają grafiką i nie inaczej jest w tym przypadku. Jakość graficzna tej aplikacji, naszym zdaniem, wypada naprawdę bardzo dobrze. Widać, że samochody zostały skonstruowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Pomimo wysokiej jakości grafiki, gra działa bardzo płynnie, za co przyznajemy plusa!

Metryczka

CarX Drift Racing to świetny tytuł nie tylko dla fanów motoryzacji. Pokonywanie tras bokiem daje mnóstwo frajdy, a na ulepszaniu i malowaniu samochodów można spędzić długie godziny.

Ogólna ocena: 8

Pomysł: 7

Grafika: 8

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie:

 Oficjalny trailer gry na telefon