Data dodania: 03-04-2017

Czar wspomnień

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Mobilna wersja legendarnej gry Dofus.
2. Przemierzaj niesamowity świat pełen przygód!
3. Sam zdecyduj, którym bohaterem gry chcesz być.

Powrót do dzieciństwa

 

Czy może należycie do pokolenia tych osób, które będąc nastolatkiem grały po szkole w tę grę pod tytułem „Dofus?” Jeżeli tak, to mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość! Czar Waszego dzieciństwa wraca w nowej, odmienionej wersji na urządzenia mobilne. Teraz już nie musicie czekać, aż wrócicie do domu i odpalicie kompa! Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę w swoim telefonie.

Brat bliźniak

 

Dofus Touch to nic innego, jak mobilna wersja gry, która była popularna na komputerach osobistych ok. 2004 roku i nosiła ten sam tytuł – „Dofus”. Co prawda twórcy tej gry już raz próbowali stworzyć na urządzenia mobilne grę, która przypominałaby tę na PC, jednak skupiała się ona wyłącznie na kolejnych walkach pomiędzy postaciami. Mamy tu na myśli oczywiście Dofus Battle. Teraz koncepcja ta rozszerzyła się i bardzo upodobniła do oryginału!

Bajeczny świat

 

Odpalając tę grę lądujemy w fantastycznym świecie, który składa się z siedemnastu lokacji. Naszym zadaniem jest oczywiście przejście ich wszystkich. Fajne w tej grze jest to, że kolejne miejsca nie są do siebie bliźniaczo podobno, bowiem odwiedzamy zarówno różniące się od siebie miasta, jak i wsie czy krainy składające się z głównie z „czystej” natury.

Na czym się skupić

 

Dofus Touch w swoich głównym zamierzeniach nie odbiega zasadniczo od wersji komputerowej. Bohater, którego wybraliśmy, pokonując kolejne krainy zbiera dodatkowe elementy ekwipunku, które mają mu pomóc w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Musimy pamiętać, że na naszej drodze będą stawali nie tylko inni gracz, lecz także tajemnicze istoty i potwory, takie jak np. smoki czy golemy.

Starcie z przeciwnikiem

 

Bardzo duży plus przyznajemy twórcom za to, że dali nam wybór tego, w jaki sposób chcemy toczyć walki z przeciwnikami. Do wyboru mamy dwa tryby gry. W pierwszym toczymy walkę z innymi użytkownikami tej gry, w drugiej – stajemy oko w oko z symulatorem. To do nas należy wybór tego, który tryb odpowiada nam bardziej, choć chyba wiadomo, że największą satysfakcję przynosi pokonanie innego użytkownika. 😉

Wybór bohatera

 

W Dofus Touch mamy do dyspozycji bardzo wiele postaci. Generalnie wybieramy pomiędzy jedenastoma typami bohaterów, np. wojownik czy mag. Oprócz tego możemy zadecydować o profesjach, które będą rozwijane przez nas. Możemy zatem skupić się na handlu lub wytwarzaniu broni. Są to przykładowe dziedziny, a wybierać możemy spośród trzydziestu różnych!

Grafika

 

Naszym zdaniem twórcy Dofus Touch bardzo zadbali nie tylko o kwestie techniczne i walory samej gry, lecz także jej grafikę. Bowiem przypomina ona bardzo te, znaną nam już z wersji PC. Jeżeli nie graliście wcześniej w Dofusa to i tak powinna Wam się spodobać. Wygląda tak, jakby ktoś narysował ją ręcznie. Wszystko umieszczone w dwuwymiarowej rzeczywistości i dopieszczone przyjemną ścieżką dźwiękową. Gry do pobrania szukajcie w sklepach Android i iOS!

Metryczka

 

Dofus Touch to mobilny odpowiednik klasycznego tytułu o tej samej nazwie. Przeniesienie gry z PC na smartfona wyszło twórcom zaskakująco dobrze. Polecamy nie tylko fanom retro gier!

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 8

Grafika: 9

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: