Data dodania: 29-03-2017

Mad Max na dwóch kółkach

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Rywalizuj z innymi użytkownikami.
2. Odkryj, jak wygląda rozbudowany świat gry.
3. Ulepszaj swój motocykl.

„Multirodzajowa” produkcja

Darmowe gry na Androida często charakteryzują się prostotą i nieskomplikowanym gameplayem. Trials Frontier należy to tego rodzaju gier, które ciężko jednoznacznie określić. Przede wszystkim jest to typowa zręcznościówka. Warto jednak zwrócić uwagę na elementy fabularne oraz na to, że wymaga ona od gracza logicznego myślenia. Nie zapominajmy również o wyścigowym charakterze gry – wiele misji, polega właśnie na jak najszybszym dotarciu do mety. To wszystko czyni naszym zdaniem tę grę wielorodzajową. Strasznie cieszymy się, że autorzy nie zamknęli się w wąskich wytycznych dla gier zręcznościowych.

Ta gra ma klimat!

Trials Frontier to gra osadzona w realiach po globalnej katastrofie. Nasz bohater budzi się w nieznanym mu miasteczku. Okazuje się, że utratę przytomności „zafundował” mu rywal, którego nienawidzą również mieszkańcy tego miejsca. Naszym zadaniem jest dokonanie zemsty. Żeby to zrealizować musimy zbudować odpowiednią maszynę. Pomóc nam w tym ma pokonywanie kolejnych leveli, ponieważ w ten sposób zbieramy kolejne części do zbudowania maszyny.

Co mam robić?

Tak naprawdę, zazwyczaj pokonanie kolejnego levelu polega na przejechaniu trasy w jak najszybszym czasie, wykonują przy tym określoną liczbę rewolucji motocyklowych. Ale bierzemy również udział np. w jednym z wyścigów, po którego zakończeniu kręcimy specjalnym kołem fortuny, aby zdobyć odpowiednią część. Dzięki tego typu zadaniom, Trials Frontier nie jest zwykłą zręcznościówką, tylko bardzo ciekawie skomponowaną i dobrze wyważoną grą!

Wszystko się psuje

Doskonale wiemy, że każdy pojazd, w wyniku ciągłego użycia po pewnym czasie się psuje. W tym zakresie twórcy gry również dodali pewien rzeczywisty element, ponieważ dokładnie ta sama sytuacja dzieje się z naszym motocyklem. Cały czas musimy ulepszać go i poprawiać. Jest to o tyle fajny element gry, że nie zdobywamy tylko gotowych elementów. Jako użytkownicy uczymy się, co należy ze sobą połączyć, aby stworzyć lepsze podzespoły, dzięki którym będziemy sprawniej jeździć!

Mini społeczność

Trials Frontier jest grą, w której możemy rywalizować z innymi uczestnikami. Co prawda, nie ścigamy się z nimi bezpośrednio, jednak dzięki rankingom on-line, możemy porównać swój wynik z innymi i zobaczyć, czy jesteśmy już najlepsi!

Kilka kwestii technicznych

W grze dość dużo ukrytych jest mikropłatności, które po pewnym czasie mogą stać się dla nas uciążliwe, ponieważ na dalszych etapach gry ciężko jest z nich nie skorzystać, chociażby likwidując limit paliwa. Warto jednak chociaż chwilę pograć, ponieważ jest to idealna zręcznościówka na urządzenia mobilne, z całkiem fajną fabułą. Obraz z boku może nam się wydać nieco przestarzałym pomysłem, jednak warto zwrócić uwagę na to, że wtedy fizyka gry jest lepiej dostrzegalna. Dlatego oceniamy to rozwiązanie na plus!

Metryczka

 

Trials Frontier to gra, która oferuje wiele rodzajów zabawy, choć wszystko kręci się wokół dwóch kółek. Czy zostaniesz najlepszym motocyklistą w pustynnym miasteczku?

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 6

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefon:

 Video z gry na telefon