Data dodania: 13-12-2017

Kwadratowa minecraftowa masakra

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Uciekaj!

 

Sam pomysł na grę jest równie prosty, jak wygląd minecraftowego ludzika. Zadaniem gracza jest prowadzenie postaci w taki sposób, żeby po drodze zgubić jak największą liczbę ślepo podążających za nią zombie. Najważniejszym elementem, przez który zaliczam Zombie Bloxx do gier strategicznych a nie przygodowych, jest niezbędna, stała potrzeba obserwacji dynamicznych elementów otoczenia. Schemat jest prosty: zombiaki ślepo podążają za naszą postacią i jest to ich jedynym wyznacznikiem kierunku. Co to dla nas oznacza? Na przykład to, że opłaca się w ostatniej chwili przebiegać przed nadjeżdżającym pociągiem czy samochodem- zombie tego nie zauważą i wpadną wprost pod niego. To nasza główna broń w walce z nimi- spryt i spostrzegawczość. Co prawda są ułatwiające nam robotę power-up’y, ale są one mocno ograniczone czasowo.

Oczy dookoła głowy

 

Jednym z nich jest na przykład coś w rodzaju maczugi- kiedy nasz bohater trzyma ją w ręce, to ma możliwość wbicia się w tłum zombiaków, co kończy się ich natychmiastową neutralizacją. Trwa to około dwudziestu sekund, ale czasem potrafi uratować skórę, kiedy zrobi się gorąco. Zasada jest taka, że wraz z upływem czasu zombie robi się co raz więcej, co oznacza utrudnioną drogę ucieczki. Wtedy przydatne są na przykład bomby, które można zakupić podczas rozgrywki za zebrane podczas ucieczki przedmioty. Po jej aktywacji ginie większość goniących nas żywych trupów, więc mamy chwilę na ucieczkę. Największą zaletą gry jest jednak jej różnorodność- plansze cały czas się zmieniają i mam wrażenie, że dość ciężko nauczyć się ich na pamięć.

Kalejdoskop

 

Każdy mecz rozgrywa się na innej mapie, więc nie przyzwyczajajcie się do stałego krajobrazu. Cały czas przemieszczamy się między lotniskiem, ranczem, lasem, miastem, wysypiskiem śmieci i całą masą innych lokacji. Każda z nich ma do wykorzystania inne przeszkody, które są naszym sprzymierzeńcem w walce zombiakami. Ich różnorodność jest godna podziwu: do wykorzystania mamy wszystko, od szkolnych autobusów spokojnie przemierzających miejskie ulice, przez goniące przez wioskę rodem z westernu aż po wielkie, poziomo zamontowane, przesuwające się po ziemi ostrza, które znalazły się tam z niewiadomego mi powodu. W tym szaleństwie mimo wszystko widać, że w grę zostało włożone mnóstwo pracy.

PODSUMOWANIE

 

Połączenie Minecrafta z czymkolwiek zwykle nie wychodzi najlepiej, ale być może to wyjątek potwierdzający regułę. Zombie Bloxx to bardzo grywalna gra strategiczna, która na pewno zasługuje na Waszą uwagę i wysoką notę ode mnie.

Screeny z darmowej gry na telefon 

 video Zombie Bloxx – darmowe gry