Data dodania: 07-09-2015

Domowy poligon

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Czy chodzi o ćwiczenia wojskowe? Poniekąd. 7 minute workout może pomóc ci zdobyć kondycję żołnierza GROM-u. A to wszystko nie wychodząc z domu. Jest to bowiem aplikacja przeznaczona do wykonywania treningów w domowych warunkach – i jak na darmowy program ćwiczeniowy jest całkiem rozbudowana. Jeśli marzysz o wysportowanej sylwetce, ale brak ci motywacji, 7 minute workout pomoże ci w osiągnięciu celu.

Idea aplikacji – program ćwiczeń

Sercem aplikacji są wyświetlane na ekranie ćwiczenia. Nie są to jednak pojedyncze propozycje, ale cały ciąg odpowiednio skontrastowanych ze sobą aktywności fizycznych. Na każde z nich przewidziana jest odpowiednia porcja czasu, po której następuje krótka pauza. Aplikacja nie daje nam odpocząć, bowiem przerwa trwa zaledwie dziesięć sekund. Cały cykl składa się z dwunastu ćwiczeń – oczywiście nie musimy się ograniczać do jednego. 7 minute workout podpowie nam, ile czasu zajmie nam wykonanie trzech czy pięciu cykli.

Ciekawa funkcja – komendy głosowe

Bardzo ciekawym elementem są komentarze. Można je oczywiście wyłączyć, ale na wielu użytkowników aplikacji nagrane głosy zadziałają z pewnością motywująco. Domyślnie jest to kobieta, która w sumie dość beznamiętnie odczytuje komunikaty, jak np. „przygotuj się do pompek!” (oczywiście w języku angielskim). Za opłatą możemy jednak odblokować inne głosy. I tak w ofercie znajduje się m.in. surowy kapral i mistrz kung-fu.

Aplikacja oferuje różne zestawy ćwiczeń. W wersji darmowej mamy dostęp tylko do podstawowego i najbardziej ogólnego (na całe ciało). Jeśli zależy nam na innych (np. na dolne partie), musimy za niego zapłacić bądź odblokować w ramach 7 Months Challenge.

Motywacja kluczem do sukcesu

Wspomniane wyzwanie to również świetny sposób na motywację: otóż ćwicząc codziennie, podejmujemy swego rodzaju zakład, że takie tempo utrzymamy przez siedem miesięcy. Nagrodą jest losowo wybierany cykl ćwiczeń, odblokowywany za darmo co dwa miesiące (co jest, nota bene, interwałem niezwykle długim). Innym motywatorem są osiągnięcia, przyznawane za wykonanie konkretnych zadań, na przykład: ćwiczenie pomiędzy 4 a 7 rano czy ukończenie dwóch cykli pod rząd.

Jakość aplikacji – ogólny odbiór

Choć elementy płatne w aplikacji mogą poważnie nadszarpnąć nasz portfel (każdy z nich kosztuje 8 złotych, więc wszystkie głosy i cykle ćwiczeń to łączny wydatek 96 złotych), 7 minute workout pozostaje solidnie zrobioną aplikacją. Graficznie jest ona przejrzysta, a ilustracje i wyraźny stoper pomagają w wykonywaniu ćwiczeń. Znajomość angielskiego nie jest więc poważną przeszkodą, bo nawet urodzony w Burkina Faso Chińczyk rozpozna na obrazkach pompki, brzuszki czy pajacyki.

Nie ulega wątpliwości, że aplikacja przyczynia się do promowania wysiłku fizycznego w domu, bo do wykonywania zaproponowanych ćwiczeń nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. A codzienne wykonywanie kilku cykli może naprawdę wzmocnić naszą kondycję.

Screeny z aplikacji