Data dodania: 18-03-2015

Aplikacja, która wyrzeźbi Twoje ciało

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Zrobiło się już odrobinę cieplej, a brak zawiei i śniegu po kolana zachęca do aktywności fizycznej. Co jednak, gdy najzwyczajniej brakuje czasu na ubieranie się i wyprawę na siłownię? Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne pełniące rolę personalnego trenera fitness. Jedną z nich jest Fit Body, dostępna za darmo w App Store.

Fit Body, to aplikacja, która oferuje Ci różne zestawy ćwiczeń, dostosowane do treningu konkretnych partii mięśni. Każda z aktywności zawiera materiał filmowy oraz precyzyjny opis tego, co będziesz musiał robić, by wykonać ją dobrze. Na filmikach przedstawieni są realni „aktorzy” wykonujący ćwiczenia. Ich obserwacja ułatwi Ci sprawę, ponieważ wykonują oni ruchy w sposób rytmiczny, pozwalający na swobodne powielanie ich tempa i techniki. Ćwiczenia są podzielone na 3 poziomy. Pierwszy z nich jest darmowy i każdy ma do niego dostęp, natomiast by odblokować kolejne dwa należy zapłacić drobną kwotę pieniędzy.

Aplikacja nie powinna sprawić trudności w obsłudze. Podczas wyboru ćwiczeń, Twoim oczom ukazują się „belki”  z nazwą aktywności. Po tapnięciu w jedną z nich przenosisz się na podstronę zawierającą krótki opis oraz materiał instruktażowy. Fit Body możesz połączyć ze swoją muzyką na iTunes, by ćwiczyć w rytm Twoich ulubionych piosenek!

Fit Body to aplikacja, która wymaga dyscypliny ze strony użytkownika. Uważamy, że darmowa wersja mogłaby zawierać trochę więcej treningów oraz dodatkowe informacje, takie jak opisy partii mięśni, które są aktywne w trakcie danego ćwiczenia. Mimo wszystko polecamy aplikację osobom, które chcą poprawić swoją kondycję bez wychodzenia z domu i mają na tyle siły oraz determinacji, by utrzymywać regularność ćwiczeń.

Screeny z aplikacji: