Data dodania: 09-03-2015

Gdzie jest Wally?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Pamiętasz bajkę „Gdzie jest Wally?”. Program ten emitowany był kiedyś w telewizji, motywując dzieciaki do rozwijania swojej spostrzegawczości. Główny bohater – Wally, jeździł po świecie i wręcz „wtapiał” się w otaczający go krajobraz 😉 Zadaniem młodego widza było znalezienie sympatycznego okularnika wśród tubylców zamieszkujących aktualnie odwiedzany kraj.

Waldo and Friends to mobilna adaptacja programu, który kiedyś bawił nas na ekranach telewizorów. Dostępne są wersje zarówno na telefony i tablety działające na systemie Android, jak i te obsługiwane przez iOS. Jak wygląda rozgrywka? Na początku przechodzisz przez krótki samouczek, wprowadzający Cię w zasady gry. Twoim oczom ukazuje się obrazek, na którym są setki malutkich elementów. W dolnej belce, masz kilka przedmiotów lub osób, które musisz odnaleźć. Gdy znajdziesz jedno z nich, dotykasz palcem miejsca gdzie się znajduje, a gra automatycznie „odznacza” ten obiekt.

Gdy odnajdziesz już wszystkie elementy, które pokazane są w danej rundzie, gra przenosi Cię na ekran, w którym masz możliwość podróżowania po różnych miejscach. Jak odkryć kolejne mapy? To proste, każdy z obrazków ma swoje „specjalne” ukryte obiekty, których znalezienie spowoduje odblokowanie kolejnych przygód 🙂 Jeśli masz duże trudności, ze znalezieniem niektórych rzeczy, możesz skorzystać z podpowiedzi. W prawym dolnym rogu znajduje się ikonka kości, jej dotkniecie spowoduje podświetlenie się jednego z obszarów obrazka, co sugeruje nam gdzie mamy szukać.

Gra Waldo and Friends wymaga spostrzegawczości, ale z powodzeniem możemy ją polecić graczom w młodym wieku. Kolorowe obrazki oraz sympatyczna postać głównego bohatera – Waldo na pewno spodoba się każdemu maluchowi. Gra nie zawiera scen oraz obrazów, które byłby nieodpowiednie dla kilkuletniego widza. Myślimy, że znajdzie również entuzjastów wśród osób, które pamiętają wersję telewizyjną 🙂

Screeny z gry: