Data dodania: 27-07-2016

Kolorowy zawrót głowy

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Blendoku 2 to jedna z najciekawszych gier logicznych na smartfony.
2. Twoim celem będzie ułożenie kolorów w odpowiedniej kolejności.
3. Gra posiada kilka trybów gry m.in bardzo ciekawy „painting mode”.

Daltoniści sobie nie pograją

 

Celem w grze Blendoku 2 jest ułożenie kolorów w logiczną całość. Gra podsuwa nam od kilku, do nawet kilkudziesięciu barw, a naszym zadaniem jest poukładanie ich od najintensywniejszego do najdelikatniejszego. Wydaje się łatwe? Bo jest, przynajmniej przez pięć pierwszych leveli. Pomysł jest mega oryginalny, a samo wykonanie gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Jeśli uważasz się za speca od kolorów, to ten tytuł szybko zweryfikuje twoje umiejętności. W tym miejscu polecamy szybkie przejrzenie screenów znajdujących się na dole strony. Opisanie tej gry słowami to tak, jakby próbować wytłumaczyć osobie niewidomej jak wygląda kolor czerwony.

Nie ma miejsca na nudę

 

Na pochwałę zasługuje ilość dostępnych poziomów oraz ich urozmaicenie. Dodatkowo do wyboru mamy cztery poziomy trudności. Najłatwiejsze levele polegają na ułożeniu pięciu-sześciu kolorów w linii prostej. Im dalej w las, tym wszystko robi się ciekawsze. Plansza, na której układamy kolejne odcienie zakręca, krzyżuje się i zajmuje cały ekran urządzenia. Fajnym dodatkiem wzmagającym adrenalinę jest porównanie naszego czasu uzyskanego na danym poziomie, do światowego rekordu. Pochwalimy się, że w czasie testowania gry kilka udało nam się pobić.

Gra dla każdego

 

Sterowanie jest bardzo proste – przeciągamy kolory z wirtualnej palety na pole gry. Fenomenem tytułu jest jednak pewne ciekawe zjawisko. Poprosiliśmy postronną osobę, która nigdy wcześniej nie grała w Blendoku, aby przeszła jeden z poziomów. Nie musieliśmy tłumaczyć na czym polega gra, zresztą zanim zdążylibyśmy to zrobić, to level był już zaliczony. Ciężko ocenić, czy to zasługa intuicyjności produkcji, czy doskonałości zmysłów człowieka, w każdym razie nawet młodsi użytkownicy smartfonów mogą odnaleźć się w Blendoku.

Kilka ciekawostek

 

Wygląd gry możemy nieco modyfikować przez odblokowywanie nowych kolorów tła oraz kształtów puzzli. Ciekawą opcją jest wymieszanie kolorów. Jeśli któryś z poziomów stanowi dla nas barierę nie do przeskoczenia, możemy użyć innej barwy podstawowej, zachowując oczywiście jej natężenie na poszczególnych kwadratach. Ciekawym urozmaiceniem jest „painting mode”. Polega on na ułożeniu kolorów w taki sposób, aby odzwierciedlały one ułożenie barw na danym dziele sztuki, które pokazuje się na ekranie.

Gra doskonała

 

Blendoku 2 to gra nietuzinkowa, oparta na prostym, a jednocześnie oryginalnym systemie. Twórcy poza stworzeniem genialnej produkcji postarali się, abyśmy nie znudzili się zbyt szybko. Wiele poziomów trudności, ciekawe tryby gry, możliwość bicia rekordów i parę dodatków do odblokowania to doskonałe urozmaicenie. W naszej ocenie Blendoku 2 to jedna z najciekawszych gier logicznych dostępnych na smartfony. Pobierzecie ją za darmo na Androida i iOS. Warto.

Metryczka

 

Blendoku 2 to gra logiczna w której trzeba wykazać się niezłym zmysłem do kolorów. Naszym zadaniem jest ułożenie ich w odpowiedniej kolejności tak, aby tworzyły spójną całość. Twórcy zadbali, żeby nie znudzić się grą zbyt szybko – wiele poziomów trudności i kilka trybów zabawy to tylko wierzchołek góry lodowej.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 10

Grafika: 8

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie