Data dodania: 04-04-2017

Ćwierć mili szaleństwa

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Przede wszystkim – musisz być pierwszy na mecie!
2. Wygraj wyścig z bossem dzielnicy.
3. Zbieraj pieniądze i ulepszaj swoje auto

 

Niby nieskomplikowane

SCR Classics jest z założenia dość prostą grą wyścigową, bowiem należy ona do wyścigów na 1/4 mili. Niby nic trudnego, wystarczy wcisnąć gaz do dechy i pokonać prostą drogę w jak najszybszym czasie. (Nie)stety to wcale nie jest takie proste.

Ja kontra przeciwnik

Gra polega na kolejnych wyścigach ze sztuczną inteligencją. Tak jak wspominaliśmy wyżej, wszystko wydaje się niby bardzo proste. Pierwsza osoba na mecie wygrywa. My lub przeciwnik. Jednak bardzo szybko okazuje się, że nasza wygrana nie zależy od jak najmocniejszego naciskania przycisku gazu, a w dużej mierze również od kwestii technicznych samochodu i przede wszystkim od naszych umiejętności. Musimy wiedzieć kiedy zmienić bieg, kontrolując obroty silnika. Po prostu naszym zdaniem jest zrobienie wszystkiego, aby auto nie zwolniło, dotarło pierwsze do mety i nie straciło przyczepności, bo wtedy do końca możemy nawet nie dojechać.

Bądź najlepszy

Oczywiście, każdy gracz chce okazać się najlepszym i pokonać wszystkich kierowców. Uważaj jednak, byś nie za wcześnie postanowił stoczyć wyścig z liderem danej dzielnicy, ponieważ przegrana może być bardzo wstydliwa! Początkowo bierz udział w mniej prestiżowych wyścigach i zbieraj fundusze, aby ulepszyć swój samochód. Kiedy nasze auto spełnia już odpowiednie wymogi, możemy stanąć do wyścigu z liderem. Pokonując kilku liderów docieramy w końcu do bossa.

Do trzech razy sztuka

Walki z liderami poszczególnych dzielnic, składają się z trzech pojedynków. Do pierwszego możemy podejść, osiągając pewien poziom wymagań w stosunku do naszego samochodu. Jeżeli uda nam się wygrać wyścig, przechodzimy do kolejnego etapu, w którym w zasadzie wiele się nie zmienia. Musimy po prostu jeszcze bardziej ulepszyć nasze auto. Trzeci poziom to już ryzyko – wygrywając wyścig możemy wygrać samochód przeciwnika. Jeżeli jednak przegramy, to stracimy naprawdę wiele uzbieranych wcześniej pieniędzy.

Gra dla koneserów

Co może nam jednak sprawić największą frajdę w grze? To, że samochody, które mamy do dyspozycji są licencjonowane! Zatem mamy do wyboru produkcje BMW, Audi, Jaguara czy np. Mustanga. Wszystko co najlepsze! Ciekawą opcją dla koneserów starych aut, jest kupienie tzw. „niekochanego” samochodu, czyli takiego, który wymaga konkretnego remontu. Jednak jaka to radość móc zrobić z niego prawdziwe cudeńko! Oczywiście możemy też być bardziej leniwi i kupić „kochany” samochód, jednak pamiętajmy, że jego cena będzie o wiele wyższa.

Małe mankamenty

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka grafika w CSR Classics prezentuje się całkiem przyzwoicie, to jednak znaleźliśmy mały minus, o którym warto wspomnieć. Kiedy dokonujemy tuningu naszego auta, to po przybliżeniu obrazu okazuje się, że deseń nie jest zbyt dobrej jakości. Reszta grafiki w naszych oczach jest bez zarzutu. Natomiast bardzo fajnie prezentują się dźwięki w CSR Classics. Twórcy zadbali, aby każdy samochód miał inny np. odgłos silnika. Ekstra!

Metryczka

 

CSR Classics to tytuł, który wyłoni mistrza wyścigów na ćwierć mili. Kupuj, tuninguj i wygrywaj samochody od pokonanych przeciwników. Darmowa gra na smartfony.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 8

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie: