Data dodania: 09-06-2016

Wściekłe Ptaki znów w uderzeniu!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Mechanika gry Angry Birds: Action przypomina klasycznego flippera.
2. Pomimo wszechobecnych reklam rozgrywka wciąż jest na pierwszym miejscu.
3. Gra przeznaczona jest głównie dla dzieci, ale nawet starsi fani się nie zawiodą.

Popularne ptaszki

 

Niepokorne skrzydlate stworzenia szybko stały się najbardziej rozpoznawalnymi postaciami ze smartfonowych produkcji. Kilka poprzednich wersji mieliśmy okazję testować. Było to min. część 2, edycja w kosmosie, czy wersja Gwiezdne Wojny. teraz to już coś więcej niż gra zręcznościowa – wściekłe ptaki występują w serialach, na srebrnym ekranie, a także pod postacią pluszaków, akcesoriów, a nawet pościeli. Na szczęście studio, które stworzyło markę rozpoznawaną niemal na całym świecie nie zapomniało o najważniejszym – o tworzeniu gier. Najnowsze dziecko spod szyldu Angry Birds nosi podtytuł Action. Nie bez powodu, bo dzieje się w niej naprawdę wiele, ale po kolei.

Niczym flipper

 

Rozgrywka odbywa się na prostokątnej planszy. Jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało, to naszym celem jest skierowanie ptaka w takim kierunku, żeby dosięgnął do rozsianych po polu gry jajek. Skrzydlatego bohatera możemy wystrzelić ograniczoną liczbę razy. Na drodze stają nam najróżniejsze przeszkody od których będziemy odbijać się jak szaleni. System rozgrywki jest bardzo podobny do klasycznego flippera. Pochwalić należy ilość dostępnych poziomów – zabawa nie powinna nam znudzić się zbyt szybko.

Grafika

 

Grafikę gry od tak znanego producenta powinniśmy móc opisać jednym słowem: bajeczna. Niestety nie możemy tego zrobić, bo o ile animacje wyglądają bardzo dobrze, to czasami można odnieść wrażenie zmiany rozdzielczości na niższą. Dla oka mniej wymagających graczy nie będzie to zbytnio uciążliwe, ale od takich marek jak Angry Birds trzeba wymagać najwyższej jakości. Dźwięk został dopracowany – melodie zmieniają się w zależności od postępów w grze, dzięki czemu nie popadniemy w słuchową monotonię.

Dla najmłodszych

 

Wściekłe ptaki straciły nieco na swojej… wściekłości. Po uruchomieniu Angry Birds Action dosyć szybko zdamy sobie sprawę, że jest to tytuł kierowany do najmłodszych użytkowników smartfonów. Czasami gra wyraźnie pomaga nam w osiągnięciu dobrego wyniku, a przynajmniej zaliczeniu poziomu. Nie oznacza to, że starsi fani zręcznościówek od Rovio nie będą świetnie bawić się przy najnowszej produkcji, ale należy podkreślić, że jest to tytuł przede wszystkim dla dzieci.

Reklamy, gra, reklamy

 

Dlaczego zastanawiamy się nad tym, czy AB Action to gra, czy narzędzie marketingowe? Niemal wszystkie opcje w menu prowadzą nas do innych produktów powiązanych z Rovio. W jednym miejscu zobaczymy plakat filmu kinowego, w innym sklep z pluszakami, a jeszcze gdzie indziej krótkie filmiki animowane (swoją drogą przezabawne). Mimo wszystko jeśli po prostu chcemy pograć, to możemy to zrobić bez natrętnych okienek zachęcających do kupna. Zaryzykujemy stwierdzenie, że gra jest złotym środkiem pomiędzy reklamą i rozrywką, choć teń środek jednak leży bliżej tego pierwszego.

Darmowa produkcja

 

Angry Birds Action to porządna produkcja, która dostarczy wielu godzin rozrywki. Najmłodsi fani skrzydlatych bohaterów z pewnością polubią tę grę, a wy, drodzy rodzice, nie brońcie im tego – planowanie następnych kroków i strategiczne myślenie to nieodłączny element tytułu. A przy okazji może nauczą się odporności na reklamy? AB Action za darmo na Androida i iOS.

Metryczka

 

Angry Birds Action to darmowa gra logiczno-zręcznościowa. Choć kierowana jest głównie do dzieci, to starsi gracze także mogą liczyć na wiele godzin dobrej zabawy.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 8

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie