Data dodania: 23-06-2016

Mobilny futbolowy majstersztyk

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. FIFA 16 to symulator piłki nożnej na urządzenia mobilne.
2. Za darmo zagramy w najpopularniejszy tryb gry od studia EA Sports – Ultimate Team.
3. Awaryjne serwery wynagradza oprawa, gameplay i przemyślane sterowanie.

Króluje na smartfonach

 

Wojna symulatorów piłki nożnej toczy się od wielu, wielu lat, głównie pomiędzy FIFĄ i PES’em. O ile konsolowcy mają swoje argumenty za jedną, bądź drugą pozycją, to urządzenia mobilne zdecydowanie należą do studia EA Sports. Gra FIFA 16 Ultimate Team to najlepsza gra sportowa na telefony i tablety.

Kolekcjonuj karty

 

Ultimate Team to bardzo popularny tryb gry, gdzie naszym zadaniem jest zbudowanie doskonałego zespołu. Wszystko opiera się na kartach z piłkarzami, które możemy zdobyć z wirtualnych paczek, albo zakupić na rynku transferowym. Stworzoną od podstaw drużyną powalczymy z komputerem lub innymi graczami w trybie multi. Do wyboru mamy ligę, gdzie musimy awansować do coraz wyższych klas rozgrywek, lub liczne turnieje.

Gra piękna jak fryzura Ronaldo

 

Grafika to bardzo mocna strona gry. Płynne animacje i realistycznie wyglądające zderzenia i upadki tworzą imponujący całokształt. Zaskakująco dobrze odwzorowane są twarze i sylwetki piłkarzy. Pod tym względem twórcy popisali się doskonałą robotą. FIFA 16  na smartfonach nie wygląda oczywiście tak okazale, jak konsolowy odpowiednik produkcji, ale z drugiej strony nie ma pomiędzy nimi ogromnej przepaści.

„Królował w główkach głową” ~ W. Szpakowski

 

Kilka słów należy poświęcić temu, co słyszymy. Ścieżka dźwiękowa to prawdziwy majstersztyk, do czego EA już nas przyzwyczaiło przez ostatnich parę lat. Stadiony mają swój klimat – słyszymy kibiców, ogólną wrzawę, a nawet mocniejsze kopnięcia piłki. Głosy komentatorów, także w języku polskim, możemy dodatkowo pobrać za darmo. Dobrze, że zdecydowano się na takie rozwiązanie, bo pliki z komentarzem są bardzo duże i stanowiłyby niepotrzebne obciążenie dla transferu graczy, którzy nie mają potrzeby słuchania pana Szpakowskiego.

Serwery EA

 

FIFA 16 to gra, która wymaga niemal ciągłego połączenia z internetem, choćby po to, aby mieć dostęp do tworzonego przez graczy rynku transferowego. W tym miejscu napotykamy mały zgrzyt, ponieważ, kolokwialnie mówiąc, serwery EA są do dupy. Naszym zdaniem to jedyna, ale bardzo poważna wada gry. Informacje o „chwilowo niedostępnych” serwerach będziecie prawdopodobnie oglądać częściej, niż bramki Lewandowskiego. W Internetach krążą dziesiątki memów o awaryjności serwerów kanadyjskiego giganta – naszym ulubionym jest zdjęcie ziemniaka z wciśniętymi weń kablami z podpisem „serwery EA”.

Kontroluj mecz

 

Sterowanie budziło w nas ogromne obawy, ale jak się okazało, niepotrzebnie. Obok standardowego wirtualnego analoga, oraz paru przycisków pod drugim kciukiem, jest też opcja kontrolowania gry za pomocą gestów rysowanych na ekranie. Dotknięcie go sprawi, że przełączymy się na innego zawodnika albo podamy futbolówkę do partnera, a przeciągnięcie to wślizg lub strzał. Intuicyjność i precyzja nie umywa się oczywiście do pada albo klawiatury, ale przy odrobinie wprawy piłkarze będą robić to, czego chcemy.

Podsumowanie

 

FIFA 16 Ultimate Team to najlepszy symulator piłki nożnej na smartfony i tablety. Gdyby nie te nieszczęsne serwery, to gra zasłużyłaby na miano arcydzieła. Wciągający gameplay, świetna oprawa – zarówno graficzna jak i dźwiękowa oraz stosunkowo proste sterowania to cechy, dzięki którym do tej produkcji ciągle chce się wracać.

Metryczka

 

FIFA 16 UT to wciągający symulator piłki nożnej. Przepiękna grafika, kilka trybów zabawy i przemyślane sterowanie to tylko kilka cech, dzięki którym tę grę zaliczamy do najlepszych.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 8

Grafika: 10

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie