Data dodania: 08-03-2017

Dla miłośników trójkątów

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Gra zręcznościowa Bounz to tytuł dla lubiących wyzwania graczy.
2. Minimalistyczna grafika oparta na geometrii nie odciąga uwagi od rozgrywki.
3. Zaproponowany przez twórców sposób sterowania jest całkiem ciekawy, ale szkoda, że nie wykorzystano go w innych trybach zabawy.

Dla fanów zręcznościówek

Zakładki „Gry zręcznościowe” w sklepach z aplikacjami stają się miejscem dla masochistów. Nie zmienia to faktu, że zręcznościówki to jedne z najpopularniejszych gier mobilnych, a ich fanów przybywa z każdą nową produkcją. Jedną z najnowszych gier wymagających szybkiego machania palcem jest Bounz. Przed podjęciem wyzwania zaparzcie porządny kubek melisy.

Rozgrywka

Bounz na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie gry łatwej, minimalistycznej i odprężającej. Cel gry jest prosty – naszym zadaniem jest takie pokierowanie złożonym z trójkątów szlaczkiem, lub jak kto woli, wężykiem, aby omijać kolejne przeszkody. Po drodze zbieramy diamenty, aby odblokować nowe figury, które tworzą kontrolowaną „postać”. Równie prosty jest schemat sterowania – wężyk porusza się zygzakiem od góry do dołu, a kiedy dotkniemy i przytrzymamy ekran, nasz szlaczek pomknie dalej w linii prostej. Banał.

Banał?

 

No nie taki banał. Gra Bounz jest naprawdę wymagająca. Sterowanie w teorii jest bardzo proste, a w praktyce jest tak, że nie mamy pełnej kontroli nad złożoną z trójkątów linią. Aby pobijać rekordy, trzeba ustawić się na odpowiedniej do uniknięcia przeszkody wysokości jak najwcześniej. Osoby praworęczne mają nieco trudniej – w trakcie rozgrywki zasłaniamy kciukiem tę stronę ekranu, po której pojawiają się przeszkody. Warto rozważyć poćwiczenie lewej ręki, żeby mieć pół sekundy więcej na reakcję.

Dupy nie urywa

 

Grafikę najlepiej definiuje użyte przez twórców określenie „minimalist desing”. Wszystko opiera się na geometrycznych kształtach. Nie sposób krytykować deweloperów za takie rozwiązanie – prostota i minimalizm są teraz na czasie. Ciekawostką jest night mode, który zmienia kolor tła z białego na czarny, aby gra nie raziła w oczy podczas nocnych rozgrywek. Reasumując, produkcja wygląda porządnie, ale nic ponad to.

Przepraszam, nudzę się

 

Niestety, jak większość tego typu gier, również Bounz szybko zaczyna nudzić – to właśnie cena za prostotę rozgrywki. W produkcji od Gri Games brak angażujących na dłużej elementów. Szkoda, że nie powstały inne tryby gry. Nietypowy schemat sterowania aż prosi się o wykorzystanie na większą ilość sposobów. Cóż, pozostaje nam jedynie pobijanie rekordów.

Za darmo

 

Podsumowując, Bounz to gra bazująca na prostym, ale oryginalnym schemacie rozgrywki. Zdaje się, że ten tytuł nie zdobędzie szturmem urządzeń mobilnych, ale wysoki poziom trudności z pewnością przyciągnie wielu głodnych wyzwań graczy. Jeśli zaliczacie się do tej grupy, to kto wie, może zakochacie się w tych przemierzających ekran trójkątach? Ten związek nie będzie was wiele kosztował – grę pobierzecie za darmo na Androida i iOS.

Metryczka

 

Przygotujcie się na zręcznościowe wyzwanie – Bounz to gra o wysokim poziomie trudności. Twórcy zaproponowali ciekawe sterowanie, ale tylko jeden tryb gry. Darmową produkcję pobierzecie na oba najpopularniejsze systemy operacyjne.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 8

Grafika: 7

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie