Data dodania: 15-03-2017

Szybki niczym lis

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Grafika to małe dzieło sztuki – można się zakochać!
2. Steruj lisem stukając palcami w tylną część urządzenia.
3. Fast like a Fox nie bez powodu otrzymuje kolejne nominacje do nagród.

Innowacyjna platformówka

 

Fast like a Fox zdobywa kolejnych fanów szybciej niż przeciętna gwiazdka popu. Jeśli myśleliście, że w dzisiejszych czasach ciężko o choćby najmniejsze innowacje w grach mobilnych, to studio Fingersoft udowadnia, że kreatywność nie zna granic. Czym wyróżnia się platformówka? Niemal wszystkim, ale zacznijmy od początku.

Run Fox, run!

 

Naszym zadaniem jest jak najszybsze pokonanie danego dystansu. Na drodze stają przepaście, górki i doły. Osiągnięty czas jest głównym, ale nie jedynym składnikiem końcowej punktacji, istotne jest także zbieranie monet i diamentów. Większość leveli jest wielopoziomowe, więc często musimy podjąć szybką decyzję która droga będzie lepszym rozwiązaniem. Sama rozgrywka nie jest może szczególnie wyjątkowa, ale co tu dużo mówić – ten schemat się sprawdza.

Puknij smartfona

 

Innowacyjny sposób sterowania to najbardziej charakterystyczna cecha gry Fast like a Fox. Bieg lisa możemy kontrolować za pomocą rytmicznego stukania dwoma lub więcej palcami w tylną część urządzenia. Im szybciej i bardziej miarowo to robimy, z tym większą prędkością porusza się postać. Pomysł jest bardzo ciekawy, ale w naszej ocenie średnio przydatny. Trzymanie smartfona w sposób umożliwiający takie sterownie jest zwyczajnie niewygodne, a ponieważ telefon ciągle rusza się od naszych puknięć, ciężko skupić się na rozgrywce. Na szczęście dla tradycjonalistów, istnieje możliwość klasycznego sterowania.

Jesteś piękna!

 

Grafika nie musi być trójwymiarowa, aby budzić zachwyt. Geometryczne bryły tworzą przepiękne widoki, a twórcy postarali się, aby były one zróżnicowane. W trakcie gry pobiegamy po takich miejscach jak Śnieżna dolina, Szare góry, Jaskinie lawowe, Gigantyczny las i Kosmos. Odblokowaniu każdej kolejnej lokacji towarzyszyło nam dziecięce zafascynowanie, sami zrozumiecie dlaczego. Dla zasady jeszcze parę słów o muzyce: Przygrywająca zmaganiom melodia jest dynamiczna i dobrze uzupełnia gameplay. Szkoda, że w ścieżce dźwiękowej nie znalazł się hit sprzed dwóch lat „What does the fox say”.

Pozycja obowiązkowa

 

Innowacyjne sterowanie niewątpliwie miało ogromny wpływ na sukces Fast like a Fox, choć radzimy podejść do tego jak do ciekawostki, a nie jak do czegoś, co zrewolucjonizuje gry mobilne. Jedyną wadą produkcji jest to, że przygoda trwa zbyt krótko. Kto wie, może twórcy niesieni sukcesem swojego dzieła już wkrótce zaproponują nam kolejne poziomy? Ta nieprzeciętna gra platformowa to tytuł, w który każdy szanujący się gracz powinien pograć przynajmniej przez chwilę. Fast like a Fox ściągniecie za darmo na Androida i iOS.

Metryczka

 

Fast like a Fox to oryginalna, nieprzeciętna i innowacyjna gra platformowa. Sterować postacią możemy za pomocą stukania palcami w „plecki” smartfona lub tabletu. Ten tytuł to także przepiękna grafika i wciągający gameplay.

Ocena ogólna: 9+

Pomysł: 10

Grafika: 9

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie