Data dodania: 06-03-2017

Ujarzmij fale

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Surfingers to zręcznościówka o prostym schemacie i wymagającej rozgrywce.
2. Pomóż serferowi dopłynąć jak najdalej, ustalając wysokość fal.
3. Ta darmowa gra to nie lada wyzwanie.

Wakacyjny sport

 

Szum fal, piaszczysta plaża i prażące słońce to idealne warunki dla typowo wakacyjnego sportu – surfingu. Gdybyście jednak nie mieli pod ręką morza i deski to warto poserfować na smartfonie, w grze Surfingers. Celem w tej oryginalnej zręcznościówce jest pokonanie jak największej odległości, pobijanie własnych rekordów i kolekcjonowanie gwiazdek, o czym więcej za chwilę. Co ciekawe kontrolować będziemy nie surfera, ale morskie fale.

Nietypowe sterowanie

 

Choć sterowanie jest bardzo proste – sprowadza się do przeciągnięcia palcem w górę lub w dół, to pobijanie własnych rekordów wymaga nie lada zręczności i refleksu. Wysokość powierzchni wody, na której aktualnie się znajdujemy, trzeba dopasować do wysokości następnej fali. Jeśli nasz bohater spadnie na niższy poziom, lub uderzy o falę – game over. Zadanie dodatkowo utrudniać będą nam różne przeszkody m.in. Balony oraz peryskopy łodzi podwodnych.

Dopracowana grafika

 

Grafika to typowo komiksowe klimaty, a o jej jakości nie sposób powiedzieć złego słowa. Ujarzmiać fale będziemy nie tylko na morzu – poserfujemy także po stokach i jaskiniach. Wakacyjna melodia przygrywająca rozgrywce urzeka i przyjemnie wpada w ucho. Zbieranie wspomnianych gwiazdek pozwala nam odblokowywać nowe skórki surfera. Twórcy przygotowali ich niemal trzydzieści, a wśród nich znajdziemy kilka nawiązań do filmów i gier. Trudno mówić tu o easter-eggach, ale kontrolowanie Srebrnego Surfera (tu akurat złotego) z Fantastycznej Czwórki, albo drwala Timbera z poprzedniej produkcji studia to przyjemny smaczek.

Nie ucz ojca dzieci robić

 

Przez cały okres testowania gry jedna rzecz doprowadzała nas do szewskiej pasji. Każdą rozgrywkę poprzedza krótki tutorial. Całość trwa kilka, może kilkanaście sekund, ale po porażce chcielibyśmy jak najszybciej podjąć kolejną próbę, a nie uczyć się sterowania – szczególnie, kiedy gramy po raz setny. Mała rzecz, a wku*wia niemiłosiernie.

Podsumowując

 

Surfingers to fajna popierdółka na długie podróże miejskim transportem lub nudne wykłady, ale czegoś jej brakuje – urozmaiconej rozgrywki. Zmienne tło naszych zmagań, a także kilkadziesiąt skórek postaci jest okej, ale szybko nuży. Skutek jest taki, że grając w produkcję od studia Digital Melody znudzicie się szybciej niż na niedzielnym obiadku u teściów. Mimo wszystko Surfingers to wciąż udana gierka, która znajdzie swoich miłośników. Tytuł możecie pobrać za darmo z sklepu Google oraz App Store. Na jednym ze screenów widnieje nasz redakcyjny rekord – dacie radę go pobić? Pochwalcie się w komentarzach na dole!

Metryczka:

 

Nie potrzebujesz deski, morza, ani specjalnych umiejętności, żeby trochę poserfować. Surfingers to zręcznościówka, w której musisz wykazać się refleksem i opanowaniem. Darmowa gra na urządzenia z Androidem i iOS.

Screeny z gry na telefonie