Data dodania: 08-04-2016

Pianko Muzykant

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Po niezwykłym medialnym sukcesie tegorocznego konkursu chopinowskiego wielu z nas zapragnęło położyć swoje palce na klawiaturze i dać się ponieść dźwiękom muzyki klasycznej. Większość odłożyła to zajęcie w bliżej nieokreśloną przyszłość. Namiastkę wysokiej kultury a przy okazji świetną zabawę przyniesie nam Piano Tiles IOS’a i Androida (gdzie znajdziecie ją pod nazwą „Nie dotknij białego klawisza”)

Zasady zabawy

Gry posiada tyle trybów i modyfikacji rozgrywki, że trudno w skrócie opisać zasady. Podstawowa zasada ujęta jest jednak już w podtytule gry: Nie dotykaj białego klawisza! Gdy z góry, z dołu lub z boku na poruszającą się w różnych kierunkach siatkę białych prostokątów wpadną czarne, to wiedzcie, że to właśnie je należy kliknąć.

Przejdźmy teraz do opisania po krótce trybów rozgrywki. Pierwszy klasyczny polega na przyciskaniu czarnych klawiszy na statycznej siatce, która poruszy się dopiero w momencie naciśnięcia pierwszego od dołu czarnego klawisza. Prostokąt ten wyda dźwięk a my czym prędzej przejdziemy do kolejnego. Celem jest jak najszybsze odegranie przygotowanej melodii.

Tryby i opcje

Drugi tryb Arcade przenosi nas nad samodzielnie poruszającą się ze stała prędkością klawiaturę, za którą musimy nadążyć. W wersji Rush siatka porusza się coraz szybkiej z każdym kolejnym rzędem klawiszy. Relay zmusza nas do jak najszybszego wciskania klawiszy w z góry określonym czasie. Dostajemy także Arcade+ i Shuffle, które pozostawię do odkrycia czytelnikom.

Każdy z trybów można utrudnić zwiększając liczbę czarnych płytek lub rozciągając klawiaturę z 4 do 6 klawiszy w rzędzie. Przy tak wyśrubowanych ustawieniach gra staje się piekielnie trudna i może stać się niezłym ćwiczeniem dla początkujących pianistów.

Moc muzyki i kolorów

Naturalnie nie musimy odgrywać tej samej melodii w kółko – to byłby koszmar. Mamy do dyspozycji kilkadziesiąt utworów i kolejnych kilkadziesiąt do odblokowania. Gdy znudzą nam się czarne klawisze możemy szybkim przejściem do menu opcji zmienić ich kolor.

W ustawieniach zobaczymy statystyki z naszych dotychczasowych dokonać, tablicę liderów gry, listę utworów, podstawowe opcje i informacje o grze.

Gra dla wytrwałych

Piano Tiles 2 to dobra pozycja, która cieszy się niesamowitą popularnością na świecie. Może być łatwa i przyjemna lub diabelsko skomplikowana. Dla wszystkich wielbicieli muzyki z dobrym refleksem i dla tych, którzy na rytmice przysypiali i chcą nadgonić zaległości. Tytuł jak rzadko który wart przetestowania. Wymagany telefon, albo tablet z Androidem lub iOSem. Za darmo.

Oficjalna zajawka gry

Screeny z gry na telefonie