Data dodania: 16-10-2014

Ta gra rozwinie pamięć Twojego dziecka

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Zwierzaki to gra skierowana do najmłodszych użytkowników urządzeń przenośnych. Pozwala dzieciom rozwijać i ćwiczyć pamięć. Zagraj razem ze swoim dzieckiem i pomóż mu w rozpoznawaniu obrazów w trakcie zabawy!

Memory to rodzaj gry, który występował już chyba w każdym z możliwych wariantów. Owoce, budowle, osoby, krajobrazy, postaci z bajek i wiele innych. Owlet Kids Games proponuje nam wersję, w której nasi podopieczni będą rozpoznawali zwierzątka. Aplikacja spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom i skierowana jest do dzieci w wieku do lat 3, przedszkolaków, a także w okresie wczesnoszkolnym.

Jak wygląda rozgrywka? Na początku wszystkie karty są zakryte. Dotknij jednej z nich, by zobaczyć jakiego zwierzaka kryje pod spodem. Spójrz uważnie i zapamiętaj jego położenie! Gdy dotkniesz kolejnej karty, pojawi się następne zwierzątko. Jeśli będziesz miał szczęście, odkryjesz taki sam obrazek jak poprzedni i stworzą one parę, a Ty zdobędziesz punkt. Jeśli wybierzesz kolejno dwie różne karty, pierwsza z nich zostanie zakryta. Zapamiętuj położenie obrazków i szukaj kolejnych par!

Gra posiada 3 poziomy trudności. W pierwszym z nich pojawia się 6 obrazków, w drugim 12, a w trzecim (najtrudniejszym) 20. Memo Zwierzaki rozwija rozpoznawanie kształtów, kolorów oraz koncentrację maluchów. Dostosuj poziom trudności do wieku swojej pociechy!

Sposób w jaki Zwierzaki zostały zaprojektowane od strony graficznej, na pewno przypadnie do gustu młodym użytkownikom. Obrazki nie są przerysowanymi karykaturami z wielkimi oczami i nie mają przedziwnych kolorów. Ich styl całkiem wiernie oddaje rzeczywistość.

Grę polecamy każdemu rodzicowi, który chciałby by jego dziecko samodzielnie ćwiczyło pamięć oraz w szybki i przyjemny sposób nauczyło się rozpoznawać kolory i kształty. Gra posiada tryb cichy, dzięki czemu bez problemu można ją włączyć maluchowi w trakcie wizyty w restauracji, czy jazdy samochodem.

Gra Zwierzaki dostępna jest na urządzenia działające na systemach Android i iOS.

Screeny z gry