Data dodania: 08-02-2017

Spuść manto Kleopatrze

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Gra strategiczna, która została obsadzona w realiach historycznych
2. Twoim zadaniem jest podbicie całego świata!
3. Wybierz cywilizację, która najbardziej Cię interesuje.  

Główne założenia

 

DomiNations to gra strategiczna, która polega na podboju kolejnych cywilizacji. Grę zaczynamy dowodząc prymitywną cywilizacją, którą musimy rozwinąć poprzez budowę struktur obronnych, powiększenie armii, ale również przez odkrywanie nowych wynalazków, które powodują, że nasza kraina przechodzi do kolejnej epoki historycznej.

Skądś to znasz?

 

Pewne motywy gry mogą być już znane, jeżeli wcześniej zdarzyło nam się grać np. w Civilization. Podobieństwo możemy dostrzec m.in. w występowaniu tych samych budowli – piramidy egipskie czy Statua Wolności, lub autentycznych postaci historycznych – Kleopatra, Aleksander Wielki czy Bonaparte. Jednak to cały czas pozostaje atutem gry, ponieważ świadomość tworzenia własnej rzeczywistości przy udziale autentycznych osób jest bardzo wciągająca!

Główne zadania

 

Dominations jest bardzo dobrze zrobioną grą strategiczną, ponieważ użytkownik powinien skoncentrować się na kilku poziomach gry jednocześnie. Naszym zadaniem nie jest jedynie zaplanowanie bitwy i podbój kolejnej cywilizacji. Musimy pamiętać zarówno na rozbudowie miast i ogólnym rozwoju społeczeństwa, jak również właśnie budowie coraz większej armii i podboju innych obcych miast. Startujemy jako prymitywni ludzie, jednak po osiągnięciu pewnego poziomu gry możemy wybrać sobie konkretną nację historyczną, którą będziemy chcieli dalej grać. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ takiego wyboru możemy dokonać wyłącznie raz.

Nie wszystko za darmo

 

Chociaż jest to gra, którą możemy ściągnąć na nasz telefon za darmo, to jednak wraz z kolejnymi poziomami okazuje się, że nie wszystko możemy osiągnąć nie płacąc. Ciężko jest nam wyłącznie poprzez kolejne bitwy uzbierać wystarczającą ilość funduszy, aby rozbudować i unowocześnić miasto. Musimy zapłacić prawdziwe pieniądze. Kolejnym minusem jest matchmakig – niestety dość często system losuje nam przeciwników, którzy są kilka poziomów wyżej od nas i nie jesteśmy w stanie ich pokonać.

Wysoki poziom wizualny

 

Grafika prezentuje się bardzo ładnie. Twórcy wykorzystali tutaj dwuwymiarową szatę graficzną, charakteryzującą się wieloma detalami i animacjami, która naprawdę dobrze prezentuje się podczas gry. Polecamy!

Nasza ocena

 

Według nas, DomiNations jest bardzo dobrą grą strategiczną, wykorzystującą elementy historyczne, które urozmaicają całą zabawę. Jej wielopoziomowość czyni ją znacznie ciekawszą od innych gier tego typu. Mechanika wciąga i powoduje, że gracz chce na dłużej zatrzymać się przy tej pozycji. Jesteśmy przekonani, że ta propozycja przypadnie Wam do gustu!

Podsumowanie

 

DomiNations to gra strategiczna na smartfony. Nie wyróżnia się na tle podobnych tytułów, ale wierność historyczna jest warta odnotowania.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 7

Grafika: 8

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie