Data dodania: 03-02-2017

Szybki i wściekły

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Uciekaj przed policyjnym pościgiem
2. Jednym kliknięciem zmieniaj kierunek jazdy
3. Zbieraj punkty i odblokowuj kolejne miasta

One tap”

 

Drifty Chase to gra zręcznościowa na pozór wydająca się bardzo prostą. Naszym głównym zadaniem jest ucieczka przed policyjnym pościgiem. Gra nie wymaga od nas intensywnej „klikologii”, ponieważ zaledwie jednym dotknięciem zmieniamy kierunek jazdy. Tak naprawdę nawet sami tego kierunku nie wybieramy – jest on przyporządkowany automatycznie, ponieważ najczęściej tylko jedna uliczka jest otwarta. Na czym polega więc cała trudność? A no na tym, żeby nasze kliknięcie odbyło się w odpowiednim momencie. W przeciwnym wypadku przegrywamy daną rundę. Pamiętajmy, że nasz samochód pędzi po mieście z niebywałą prędkością, dlatego idealne wpasowanie się w naprawdę wąską uliczkę, potrafi niekiedy przysporzyć problemów. Trening jednak – jak pamiętamy – czyni mistrza!

Prawdziwi fani

 

Gra ta, może znaleźć swoich prawdziwych zwolenników w fanach nieco starszych tytułów, takich jak np. GTA. Kto z nas, będąc w podstawówce, choć raz nie zagrał w tę kultową produkcję? Kto z nas nie pędził ulicami amerykańskich miast, rozbijając każdą przeszkodę, znajdującą się na naszej drodze? Drifty Chase to gra, budząca dokładnie takie same emocje. Uciekając przed policją, zbieramy punkty, którymi możemy później odblokować kolejne miasta lub kupić nowsze samochody. Jest to jedna z tych zręcznościówek, które za każdym razem budzą w nas uczucie pt. „zagram jeszcze tylko jeden raz” – naprawdę bardzo ciężko jest się oderwać.

Duże plusy

 

Na duże wyróżnienie zasługuje w tej grze zarówno muzyka, jak i grafika. Obie zostały przygotowane starannie. Muzyka jest przyjemna dla ucha i wprowadza nas w nastrój napiętego pościgu, w którym liczy się każda sekunda. W połączeniu z bardzo dobrą, trójwymiarową grafiką – stwarza idealne warunki do wielogodzinnych prób pokonania kolejnych poziomów.

Synchronizacja na miarę XXI wieku

 

Dość ciekawym aspektem tej gry jest nie tylko możliwość udostępnienia „pojedynku” swoim znajomym na portalach społecznościowym, lecz także synchronizacja naszych wyników z innymi graczami. Każdy stoczony przez nas pojedynek trafia do „chmury wyników” w której możemy zobaczyć, jak nasza ilość punktów prezentuje się wśród wyników innych graczy. Naszym zdaniem to bardzo dobry pomysł producenta!

Małe mankamenty

 

Zdecydowanie największym minusem Drifty Chase są…. reklamy. Jest ich stanowczo zbyt wiele. Kiedy jesteśmy początkującymi graczami, to stanowią one dość niemiły kontrast dla naszej krótkiej gry. Istnieje możliwość wykupienia konta VIP, w którym prawdopodobnie wspomniane reklamy pojawiają się rzadziej lub nie ma ich wcale. Jeżeli jednak jesteś osobą, której nie przeszkadzają dość częste przerwy w grze, to naprawdę ciężko będzie znaleźć Ci minusy tej wciągającej gry!

Podsumowanie

 

Reasumując Drifty Chase, to darmowa gra dla wszystkich tych, którzy chociaż raz zagrali w GTA, jak również dla tych, którzy od zawsze marzyli o tym, aby rzucić się w ucieczkę przed policją!

Ogólna ocena: 8

Pomysł: 8

Grafika: 8

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie