Data dodania: 23-03-2017

32 tonowy król szutrów

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

O czym myślisz patrząc na przemierzające szosy wielkie ciężarówki, zwane potocznie TIR-ami? Wyglądają przerażająco? Jadać w pobliżu tego bydlaka, z pewnością wytężałeś wszystkie zmysły, aby uniknąć ewentualnej kolizji z tym potworem. Lecz czy czasem nie przemknęło Ci przez myśl, że także byłbyś w stanie pokierować taką machiną? Na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się jak to jest ujarzmić tę bestię.

Symulator ciężarówki i nie tylko

 

Umówmy się jednak, jest to symulator, a więc jego zadaniem jest odwzorowanie realiów. Jak na kierowcę ciężarówek przystało, Twoim zadaniem będzie przewiezienie towaru z punktu A do punktu B. Na drodze można czasem spotkać innych graczy, co widać po ich specyficznym sposobie jazdy. Od razu nasuwa się na myśl: “Pewnie baba za kółkiem”. W grze do dyspozycji mamy 9 trybów. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, musimy najpierw je odblokować. To jak szybko będziemy piąć się w górę zależy od tego jak szybko będziemy zdobywać doświadczenie, które jest wyznacznikiem naszego poziomu. Każdy poziom oceniany jest gwiazdkami (od 1 do 3) i to właśnie one decydują o ilości zdobytych punktów. Tradycyjnie im wyższy poziom tym trudniej przewieźć towar lub mamy go więcej do przewiezienia. Tutaj chciałabym podziękować twórcom za to, że nie każą nam przejść wszystkich poziomów po kolei, a pozwalają je przeskoczyć i wsiąść za kółko następnego pogromcy szos. Taki rozwój sytuacji sprawia, że gra nie znudzi się zbyt szybko. Dla wytrwałych oczywiście przewidziane są nagrody w postaci dodatkowych kilku tysięcy punktów doświadczenia.

Gra – możliwe scenariusze

 

Ale po co nam te wszystkie punkty? Ano, aby w rankingu wyprzedzić wszystkich i zostać prawdziwym królem. Ranking jest podzielony na 3 kategorie: zdobyte doświadczenie, przebyte kilometry i czas spędzony w grze. Aplikacja jest wyposażona również w tryb “Free Ride”, który jest przeznaczony dla osób, które cenią sobie wolność i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Nie trzeba więc stosować się jedynie do zaleceń gry, aby być jednym z najlepszych. W końcu nikt nie będzie rozkazywał Królowi! Zwłaszcza, jeśli ten ma do dyspozycji potężną furę, którą  może zmieść wszystkich, którzy stoją mu na drodzę.

Tryb gry na telefon – Multiplayer

 

Autorzy aplikacji nie zapomnieli również o możliwości grania ze znajomymi, czyli trybie “Multiplayer”. Zapraszam na wyścigi! Wypróbuj się ze swoimi znajomymi. Każdy przecież lubi czasem dostarczyć sobie mały zastrzyk adrenaliny. Przyda się tutaj opcja wyboru manualnej skrzyni biegów. Bo przecież w wyścigach liczy się nie tylko prędkość, ale i umiejętności. A, no i nie musicie się przejmować stróżami prawa, którzy zawsze się wtrącają do dobrej zabawy. A kiedy już i wyścigi was znudzą, możecie stanąć naprzeciw siebie i przetestować siłę swojego wozu w zderzeniach. Gra nie jest rozbudowana o różnego rodzaju usterki, więc możecie iść na całość!

Koparki, ciężarówki, spychacze, wózki widłowe. Jak tu się oprzeć? Gra warta poświęcenia dłuższej chwili. Może nie poczujesz tego od razu, ale gdy tylko rozwiniesz prędkość i ujawią Ci się te bezkresy, z pewnością się wciągniesz. Tego typy gry na telefon rzadko recenzujemy, tym bardziej polecamy wszystkim fanom ciężkiego sprzętu. Gra za darmo na telefon z Androidem i iOS.

Screeny z gry na telefonVideo z gry na telefon