Data dodania: 30-03-2017

Futurama wkracza do gry!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Pierwowzór gry stanowił serial Futurama.
2. Łącz ze sobą kolejne drony.

3. Czeka Cię niekończąca się ilość poziomów!

Inspiracja

Futurama: Game of Drones to gra, która swoją inspirację znalazła w kultowym już serialu o praktycznie takim samym tytule, czyli właśnie w Futuramie. Fabułą gry jest rywalizacja między sobą dwóch firm kurierskich – Planet Express oraz MomCorp. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, aby pierwsza firma wyparła z rynku tę drugą. Po takim krótkim wstępie widzimy, że Futurama: Game of Drones jest grą logiczną, ale zawiera również elementy przygodowe!

Główny cel

Naszym głównym celem jest łączenie ze sobą pracujących dla nas dronów tak, aby wyprzeć konkurencję z rynku. Nie za wiele Wam pomogliśmy? Postaramy się wytłumaczyć dokładniej. Gra ma kształt planszy, której pola zbudowane są z sześciokątów. Jest to dość istotny fakt, ponieważ troszkę ogranicza nam to ruchy – możemy wykonywać jedynie ruchy pionowo lub po skosie. W każdym razie – wykonując właśnie takie posunięcia, łączymy ze sobą poszczególne elementy, czyli drony. To z kolei uruchamia dodatkowe bonusy. Dużym plusem jest to, że bonusy często się ze sobą łącza i zwiększają nasz zasięg! Dzięki temu możemy wygrać jeszcze szybciej.

Niby za darmo

Futurama Game of Drones jest udostępniona użytkownikom jako free-to-play. Początkowo wersja ta wydaje się dla nas idealna, ponieważ rozgrywki są bardzo wciągające i stosunkowo proste. Im więcej gramy, tym jesteśmy bardziej uzależnieni. Chcemy zdobywać kolejne poziomy. I tutaj pojawia się pewien haczyk producenta. W trakcie dalszych starań o bycie najlepszą firmą kurierską, poziom trudności wzrasta tak bardzo, że w zasadzie nie jesteśmy w stanie wygrać, jeżeli nie wykupimy sobie dodatkowych ruchów lub power upów.

Komiksowo

Jednym z z największych atutów tej gry jest komiksowa grafika, która naprawdę idealnie wpisuje się w estetykę serialu Futurama. Zachwyceni nią powinni być wszyscy, a przede wszystkim fani produkcji telewizyjnej, ponieważ w trakcie gry spotykamy wiele postaci przeniesionych z filmu. I nie mamy tutaj na myśli jedynie Fry’a! Spotkać możemy również Mamę, Amy Wonga czy Leelę.

Podsumowując, futurama Game of Drones to gra, która wykorzystuje kultowy serial o tym samym tytule. Jej fabuła nie jest zbyt skomplikowana, a początkowe poziomy dość łatwe, dlatego szybko może nas wciągnąć. Niestety dłuższa gra generuje najczęściej pewne koszta, ponieważ dalsze levele są naprawdę sporym wyzwaniem. Może nieco za mało jest w tej grze bezpośrednich odwołań do serialu, jednak naszym zdaniem grafika wypełnia drobne niedostatki, a serialowe postaci dodają dodatkowego uroku ogólnemu odbiorowi. Polecamy nie tylko fanom serialowej Futuramy, lecz także innym ciekawym nowych gier użytkownikom!

Metryczka

Futurama: Game of Drones to świetna gra logiczna, niemal tak dobra jak inne gry na Androida, która bazuje na popularnym serialu. Dodajmy do tego walkę dwóch konkurencyjnych firm, znane postacie i piękną grafikę, a otrzymamy tytuł, który wciąga na dłuuugie godziny.

Ogólna ocena: 8

Pomysł: 7

Grafika: 9

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: