Data dodania: 21-02-2017

Tak się grało w dzieciństwie!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Klikając w ekran skacz stworkiem coraz wyżej i zdobywaj punkty.
2. Grafika łudząco przypomina gry pochodzące z lat 90.
3. Nieskomplikowana i prosta powoduje, że możesz grać w nią wszędzie.

Wehikuł czasu

 

Choć technologia mknie do przodu w szalonym tempie, to jeszcze wiele lat minie, zanim będziemy mogli przenieść się w czasie. Przynajmniej fizycznie, bo poczuć się tak, jak dwadzieścia lat temu, możemy już dzisiaj. Jeśli urodziliście się w latach 90., to na pewno pamiętacie słynną konsolę Pegasus. Czy nie myśleliście czasami o tym, żeby na nowo poczuć się jak dzieciak? Takie wrażenia może zapewnić Leap Day, która dzięki swojej grafice, łudząco przypomina gry z tamtych lat.

Typowa zręcznościówka

 

Leap Day to gra jakich wiele. Prosty schemat, często powtarzający się w typowych zręcznościówkach, jest jednak czymś, co nigdy się nie znudzi. Klikając w ekran podskakujemy żółtym stworkiem, napotykamy kolejne przeszkody i zjadamy owoce, zbierając w ten sposób punkty. Naszym celem jest dotarcie do kolejnych checkpointów, a następnie odblokowanie kolejnego etapu gry.

Grafik płakał, jak projektował

 

Grafika w tej grze mówiąc kolokwialnie – nie powala na kolana. Bardzo jaskrawe kolory, bannery, owoce czy innego rodzaju „atrakcje” migające nieustannie w tle, bardzo rozpraszają uwagę gracza. Włączając Leap Day możemy poczuć się, jakbyśmy grali na konsoli w czasach, kiedy ledwo zdążyliśmy wyrosnąć z pieluch. Biorąc pod uwagę obecne możliwości graficzne, ta gra może nam się wydać dość amatorsko zrobiona. Jeśli chcemy jednak zaliczyć mały powrót do przeszłości, to każdy wyeksponowany piksel będzie budził w nas ciepłe uczucia i stanowczo zaliczymy to do plusów, a nie minusów gry!

Idealna na czas przerwy w pracy!

 

Gra przeznaczona jest dla osób, które potrzebują krótkiej i nieskomplikowanej rozrywki. Dłuższe granie może nas po prostu znudzić. Jeśli więc poruszasz się komunikacją miejską i nie masz w tym czasie za bardzo co ze sobą zrobić – to Leap day jest dla Ciebie!

Sztuka cierpliwości

 

Leap Day posiada dwa bardzo duże minusy. Po pierwsze – każdego dnia możemy odblokować wyłącznie jeden level. Po przejściu go wyświetla nam się czas, który pozostał do włączenia kolejnego etapu gry. Drugą bardzo denerwująca kwestią są nieustannie pojawiające się reklamy. Wyskakują one nie tylko po zdobyciu checkpointu, lecz także w trakcie skoków stworka, co niejednokrotnie powoduje utratę życia. Oczywiście przy zakupie wersji premium, możemy pozbyć się natarczywych reklam.

Podsumowanie gry

 

Naszym zdaniem jest to gra bardzo prosta w swojej formie i jednocześnie bardzo wciągająca. Klikając w ekran wspinamy się coraz wyżej, zdobywając kolejne punkty. Tytuł ten może być bardzo odprężającym powrotem do młodości. Chociaż, jeżeli cenimy sobie walory estetyczne gry, to ta może nas nieco irytować. A przeca zawsze możesz znaleźć coś mniej irytującego przeglądając wybrane przez nas gry na androida.

Ocena ogólna: 7

Pomysł: 6

Grafika: 7

Grywalność: 9

Screeny z gry na telefonie