Data dodania: 14-03-2017

Fantastyczna przygoda

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Udaj się w niebezpieczną podróż, aby udowodnić swoją odwagę!
2. Zwalcz zło, zagrażające Twojemu magicznemu światu
3. Trenuj swoje umiejętności i zdobywaj coraz nowszą broń.

Podobieństwo?

Już na samym początku chcemy Was uprzedzić – nie należy zupełnie kojarzyć Mobius Final Fantasy z jego „odpowiednikiem” na PC – Final Fantasy, bowiem te gry naprawdę się do siebie różnią! Autorami tych gier są co prawda Ci sami twórcy, jednak Mobius Final Fantasy nie jest ani kontynuacją popularnej serii, ani jej uzupełnieniem. Stanowi zupełnie oddzielną całość!

Od początku

Rozpoczynając grę dowiadujemy się, że nasz bohater musi wyruszyć w niebezpieczną i pełną przygód podróż, aby zwalczyć zło zagrażające magicznemu światu. Brzmi nieźle, prawda?

Jak wygrać?

Gra toczy się w układzie liniowym tj. następują po sobie kolejne pojedynki, które musimy stoczyć, aby wygrać. Każdy z naszych przeciwników obdarzony jest określoną mocą i określonymi słabymi punktami. Jeżeli chcemy wygrać musimy odnaleźć słabe strony wroga i dzięki tej wiedzy go pokonać. Twórcy gry pomyśleli tutaj o bardzo fajnej opcji wspomagającej nas, ponieważ przed wkroczeniem do danej lokacji możemy wybrać odpowiedni zestaw umiejętności, który ma nam pomóc w wygranej. Oczywiście zdobywanie umiejętności jest ściśle związane z kolejnymi pojedynkami, tzn. że nowe pojedynki dają nam nowe moce, rozwijają stare oraz zwiększają nasz ekwipunek, który przydaje się w trakcie gry.

Kilka kwestii technicznych

Mobius Final Fantasy to gra typu single-player. Niestety nie mamy możliwości toczenia pojedynków z innymi graczami poprzez połączenie z siecią, co sprawia, że po pewnym czasie zabawa ta może nam się po prostu zbudzić. Cały czas gramy ze sztuczną inteligencją. Twórcy gry zdecydowali, że będzie to darmowa aplikacja z płatnymi usługami zawartymi w mikropłatnościach. To fajny ukłon, dla fanów Final Fantasy na PC, którzy chcą pograć w swoją ulubioną produkcję w pracy lub szkole. Maleńkim minusem według nas jest interfejs. Niestety nie należy on do najbardziej intuicyjnych co sprawia, że chwilę zajmie nam za nim zorientujemy się jak grać. Pamiętajmy również, że jest to gra , która niestety potrzebuje dość dużo wolnego miejsca na telefonie. Patrząc na bardzo dobrze skonstruowaną grafikę, nie jest to jednak aspekt, który powinien nas specjalnie dziwić. Ale o tym niżej!

Co nas zachwyciło?

Na duże brawa w Mobius Final Fantasy zasługuje przede wszystkim świetna grafika! Widać tutaj mnóstwo włożonej pracy w detale, na które użytkownicy coraz częściej zwracają szczególną uwagę. Naszym zdaniem, w grach typu fantasy ma ona jeszcze większe znaczenie, dlatego gratulujemy twórcom tak dobrej roboty! Darmowe gry do pobrania rzadko kiedy trzymają aż tak wysoki poziom.

Metryczka

 

O Final Fantasy słyszał chyba każdy fan gier komputerowych, ale nie każdy wie, że powstała także mobilna wersja tego tytułu. Co prawda rozgrywka toczy się na zupełnie innych zasadach, ale hej, to wciąż Final Fantasy!

Ogólna ocena: 9
Pomysł: 8
Grafika: 10
Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: