Data dodania: 09-02-2017

Prawdziwie słowiańska rozrywka

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Pokonaj czarnoksiężnika i uratuj siostrę Mary!
2. Zbieraj zioła oraz karty z mitycznymi stworami.
3. Rozwiąż zagadkę zaczarowanej wioski.

Kontynuacja

 

Eventide 2 to kontynuacja pierwszej części Eventide: Słowiańska baśń. Pomimo tego, Eventide nie jest bezpośrednio połączona z poprzedniczką i stanowi zupełnie odrębną historię. W tej serii trafiamy do tajemniczej górskiej wioski, którą rządzi zły Czarnoksiężnik. Naszym zadaniem jest uwolnienie siostry głównej bohaterki. Aby tego dokonać, musimy najpierw rozgryźć tajemnicę wioski i pokonać Czarnoksiężnika. Pomóc nam w tym mają napotkani po drodze sprzymierzeńcy. Tutaj producenci wykorzystali bardzo fajny motyw, bowiem pomocy szukamy u postaci takich jak np. Janosik. Naszym zdaniem, twórcom należy się duży plus!

Nie taka zwykła HOPA

 

Choć jest to gra, która bez wątpienia należy do do tzw. HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), czyli gatunku gier przygodowych, w których podczas wypełniania naszych misji napotykamy najprzeróżniejsze ukryte przedmioty i łamigłówki, to jednak warto podkreślić tutaj innowacyjność Eventide 2. Polega ona na tym, że został do gry dodany czynnik decyzyjny, pozwalający nam na podejmowanie decyzji, mających następnie wpływ na naszą grę, tzn. gra potoczy się w zależności od tego, co zrobi nasz bohater – nie ma jednego prawidłowego rozwiązania. To sprawia, że nasze zmagania z Czarnoksiężnikiem stają się jeszcze ciekawsze!

Estetyka

 

Naszym zdaniem Eventide 2 to jedna z tych gier, w których warto zwrócić uwagę nie tylko na samą „grywalność”, lecz także bardzo duże walory estetyczne. Starannie zrobiona grafika idealnie wprowadza nas w realia mitów i legend, opierających się na tradycji słowiańskiej. Do tego wszystkiego należy dołożyć jeszcze wspaniałą muzykę i mamy grę idealną!

Maleńkie mankamenty

 

Jeżeli chcielibyśmy pokusić się o szukanie jakiś wad w tej grze, to niestety bez wątpienia będzie to jej dość spory rozmiar. Dlatego przed zainstalowaniem, radzimy sprawdzić dostępność miejsca na dysku i ewentualnie „przeczyścić” nieco naszego smarftona, aby spokojnie móc cieszyć się tą świetną produkcją.

Podsumowując, Eventide 2 to gra nie tylko dla fanów fantastyki, lecz tak naprawdę dla każdego, kto lubi fajne gry na telefon. Świat przedstawiony pokazuje nam piękną baśniową krainę, w której czekają na nas naprawdę duże wyzwania i mnóstwo przygód! Polecamy!

Podsumowanie

 

Eventide 2 to połączenie świetnej oprawy, wciągającej historii i słowiańskich klimatów. To grzech nie przetestować tej darmowej produkcji.

Ocena ogólna: 9

Pomysł: 10
Grafika: 10
Grywalność: 8

Screeny z gry ma telefonie