Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Od momentu pojawienia się w naszym życiu aplikacji na urządzenia mobilne, bardzo dynamicznie zmienia się podejście do Internetu oraz sposób w jaki korzystamy z dobrodziejstw które nam oferuje 🙂 W sumie, chyba każdy aspekt naszego życia, posiada jakąś aplikacje, która miałaby go ułatwić. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że mamy ich zainstalowanych tak dużo, że potrzebujemy dodatkowego… uproszczenia, by zoptymalizować ich użycie. Z pomocą przychodzi aplikacja IF (IFTTT).

IF na początku łączyło tylko aplikacje społecznościowe. Jak działa teraz? Nazwa programu składa się z angielskich słów „if this, then that”, które całkiem sprawnie opisują o co chodzi 🙂 IF służy głównie do tworzenia pewnego rodzaju reguł, nazywanych „recipes”, które mają uprościć Ci korzystanie z aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu mobilnym oraz zmniejszyć ilość procesów, które musisz wykonać by osiągnąć zamierzone skutki.

Najłatwiej chyba opisać aplikację, używając słów, które zostały użyte w jej nazwie. Na początku musimy ustawić „this” 😉 W pierwszym z okienek wybieramy aplikację, która będzie bazą dla całego procesu, po czym wybieramy „that”, czyli akcję, która ma zostać wykonana po użyciu programu bazowego. W ten sposób możesz stworzyć mnóstwo najróżniejszych skrótów, na przykład spowodować, by zrobione przez Ciebie zdjęcia od razu było eksportowane na dropbox lub publikowane w kilku serwisach społecznościowych jednocześnie. Oszczędność czasu, prawda? Możesz wykorzystać IF także w sprawach związanych z bezpieczeństwem Twoim i Twoich najbliższych. Dzięki powiadomieniom w postaci SMSa, możesz otrzymywać informacje o tym, że Twoje dziecko opuściło już szkołę (aplikacja wyśle Ci powiadomienie na podstawie danych lokalizacyjnych z urządzenia, które posiada Twoja pociecha). Możliwości i kombinacji procesów w Twoich aplikacjach jest tyle, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia 😉 IF ma przejrzysty, prosty interfejs, który nie powinien sprawiać problemu w obsłudze. Komendy do „skrótów” dodaje się bardzo łatwo, proces przedstawiony jest na zasadzie pustych okienek, które wypełniamy jak w równaniu matematycznym zmiennymi, dostępnymi do wyboru poniżej. Możesz także wybrać z wielu gotowych skrótów.

Aplikację IF polecamy każdej osobie, która lubi oszczędzać czas i skracać sobie ilość „roboty” przy podstawowych czynnościach wykonywanych na urządzeniu mobilnym. Program dostępny jest za darmo, zarówno w sklepie Google Play jak i w App Store.

Screeny z aplikacji: