Data dodania: 09-04-2012

Kapsle

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Pamiętacie grę w kapsle? Główny cel – wybicie kapsli przeciwnika poza określone pole. Bardziej zaawansowani gracze dodawali dla urozmaicenia przeszkody, np. pisaki i inne szkolne przybory. Teraz Mobile Media Group serwuje nam tą samą rozrywkę, ale w postaci darmowej aplikacji mobilnej na Androida.

Najpierw krótko o mechanice rozgrywki. Zaczynasz od wyboru designu swoich kapsli. Do wyboru są flagi państw, ikonki, buźki i symbole. Wierzch kapsli zawsze możemy zmienić.
Następnie przechodzimy do gry. Do wyboru mamy różne plansze – kredki, przybory malarskie, zabawki, a nawet puszki, niedopałki papierosów i granaty mogą być naszymi przeszkodami w grze. Cel jest prosty – wybij wszystkie kapsle przeciwnika poza planszę. Dodatkowe punkty uzyskujesz za zbieranie gwiazdek oraz za wybijanie więcej niż jednego kapsla przeciwnika w jednym ruchu. Podczas jednej rundy decydujesz w jakiej kolejności wybijasz kapsle, w którą stronę je popchnąć i z jaką siłą

Gra oferuje wiele poziomów i ciekawą grafikę, ale ma jeden poważny minus. W początkowych poziomach Kapsle serwują nam wyjątkowo niski poziom gry komputera. Sam wybija swoje kapsle poza planszę i, o ile nie popełnisz oczywistego błędu i nie wystawisz kapsla pod nos (a raczej kapsel) przeciwnika, nie zostanie on zbity.

Na szczęście gra oferuje również wersję multiplayera. Dostępny zarówno w wersji „hot seat“ (czy też może „hot phone“) oraz przez Internet na serwerze. Ten drugi tryb jeszcze nie jest zbyt popularny, ale jeśli trochę poczekasz, uda Ci się znaleźć chętnego do rozgrywki gracza.

Podsumowując – gra jest przyjemna, dobrze wykonana i nie nudzi się szybko. Na pewno jest warta uwagi, w szczególności, że dostępna jest w Android Market za darmo. Nic, tylko ściągać!