Data dodania: 30-12-2014

Bijatyka w uniwersum Marvela

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Uwielbiasz bohaterów uniwersum Marvela i DC? Ta gra jest dla Ciebie! Marvel Contest of Champions to gra typu bijatyka, dostępna na urządzenia mobilne działające na takich platformach jak Android i iOS. Znajdziesz w niej wszystkich ulubionych superbohaterów: Thora, Wolverina, Spidermana, Hulka i wielu innych!

Za grę odpowiedzialne jest studio Kabam, które specjalizuje się w tworzeniu gier na licencjach. Jego produkcjami są między innymi gry, w których akcja toczy się w świecie Hobbita, Igrzysk Śmierci, Władcy Pierścieni oraz Szybkich i Wściekłych.

Jak wygląda fabuła gry? Oczywiście musisz uratować świat 😉 Bohaterowie Marvel Contest of Champions zostają uwięzieni przez Kolekcjonera w kryształach, by kolejno móc wziąć udział w turnieju składającym się z walk na śmierć i życie. Ty także możesz skompletować swoją drużynę superbohaterów, dzięki pomocy których przywrócisz porządek na świecie.

Sterowanie w grze nieco różni się od standardowego joysticka, który znajdziemy w wielu podobnych produkcjach na urządzenia mobilne. By zadawać ciosy i wykonywać bloki oraz uniki, musisz przesuwać palcem po ekranie. Niektóre akcje wymagają szybkiego ruchu, inne np. przytrzymania. Obserwuj także pasek energii, który wskaże Ci odpowiedni moment do wykonania ciosu specjalnego. Wszystkie ruchy wytłumaczone są na początku gry, w rozbudowanym samouczku. Kolejno nauczysz się z jego pomocą jak walczyć w Marvel Contest of Champions i zwyciężyć każdy z pojedynków. Wszyscy bohaterowie mają przypisane do siebie, unikalne animacje, które urozmaicają turniej.

Podczas walk, pamiętaj o odpowiednim doborze postaci. Niektóre z nich posiadają specjalne umiejętności, które mogą pomóc w pojedynku z przeciwnikiem. Tak jak w Pokemonach, jeden stworek był „dobry na” innego, tak samo tutaj konkretne umiejętności superbohaterów wpływają na losy turnieju. Na początku masz dostęp jedynie do postaci, które posiadają jedną „gwiazdkę”, co oznacza, że ich zdolności i doświadczenie jest jeszcze niskie. W miarę upływu czasu odblokujesz zawodników z większą ilością gwiazdek, którzy są o wiele silniejsi. Do kupna awansu dla bohatera oraz odblokowania nowych zawodników potrzebne są punkty, które zdobywasz za wygrane walki.

Marvel Contest of Champions posiada system mikropłatności, w którym za prawdziwe pieniądze możesz kupić nowe postaci lub awansować te, które już posiadasz. Niestety opcja ta łączy się z prawdopodobieństwem, że w trakcie gry możesz trafić na przeciwnika, który wydał dużo pieniędzy na swoich bohaterów i całkiem możliwe będzie to, że rozłoży Cię na łopatki w kilka sekund. Pocieszający jest jednak fakt, że do takiego samego poziomu można dojść bezpłatnie – zajmie to jednak trochę więcej czasu.

Jak na bijatykę przystało, Marvel Contest of Champions jest grą bardzo dynamiczną i wymagającą od gracza refleksu i odpowiedniej taktyki. Polecamy ją wszystkim lubiącym ten gatunek gier oraz fanom komiksów i filmów z superbohaterami w roli głównej.

Screeny z gry: