Data dodania: 05-07-2016

Matematyka synonimem rozrywki?

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1. Numberful polega na szybkim liczeniu – dodawaniu niewielkich cyfr.
2. Tytuł bawi i uczy. Polecamy grę użytkownikom w niemal każdym wieku.
3. Na dłuższą metę może znudzić, chyba, że jesteście matematycznymi nerdami.

Gra, którą pokochają matematycy

 

Każdy, kto w szkolnych czasach nie przepadał za matematyką zadawał pytanie: „Po cholerę mi to wiedzieć?!”. A no po to, że jeśli uważałeś na lekcjach królowej nauk, to teraz możesz pograć sobie w Numberful. Na szczęście, nawet jeśli nie byłeś klasowym orłem w tej dziedzinie, to wciąż jest dla ciebie nadzieja. Dzięki tej prostej grze matematycznej podszkolisz się w szybkim wykonywaniu działań, jeśli natomiast jesteś w tym niezły, to rzuć znajomym wyzwanie i wywalcz tytuł najlepszego matematycznego nerda.

Na czym to polega?

 

Rozgrywka jest bardzo prosta… na tyle prosta, na ile może być matematyka. Na ekranie wyświetla się szesnaście kwadratów, a na każdym z nich widnieje cyfra – są to zarówno dodatnie, jak i ujemne wartości. Naszym zadaniem jest połączenie (dodawanie) ze sobą dwóch lub więcej pól tak, aby otrzymać dany wynik. Najpierw dążymy do otrzymania wyniku jeden, później dwa, trzy itd. Gra trwa minutę – w tym czasie musimy wykonać jak największą ilość poprawnych równań.

Jednego punktu mi zabrakło

 

Im większej ilości pól użyjemy do uzyskania danego wyniku, tym więcej punktów otrzymamy. Możemy także wydłużyć pozostały czas, o ile użyjemy w naszym równaniu kwadracika bonusowego. Te oznaczone są symbolem zegara. To nie koniec ułatwień i bonusów – po uzyskaniu danej liczby punktów będziemy mogli skorzystać z trzech kół ratunkowych. Pierwsze zamrozi zegar na siedem sekund, drugie pozwala pominąć dany wynik, który musimy uzyskać i przejść do kolejnego, a trzecie podwoi liczbę zdobywanych punktów.

Matma i strategia

 

Gra Numberful wymaga nie tylko jako-takiej znajomości matematyki i umiejętności szybkiego liczenia, ale też strategicznego podejścia. Lepiej poświęcić więcej czasu i skonstruować dłuższe równanie, aby zdobyć większą ilość punktów, czy może użyć jedynie dwóch pól, ale szybciej przejść do kolejnego zadania? W większości przypadków lepiej sprawdza się to pierwsze, ale to raczej kwestia indywidualna.

Narzędzie edukacyjne

 

Dzięki temu, że Numberful polega jedynie na dodawaniu dodatnich i ujemnych cyfr, a nie na bardziej skomplikowanych działaniach, jak mnożenie lub dzielenie, to świetnie nada się też dla nieco młodszych graczy. Nauka przez zabawę to bezsprzecznie jeden z najlepszych sposobów poszerzania wiedzy. Polecamy grę użytkownikom w każdym wieku!

Za mało zmiennych

 

Szkoda, że twórcy nie postarali się o stworzenie innych trybów gry. Numberful to bardzo dobry tytuł, ale niestety szybko może się znudzić. Fajnym rozwiązaniem byłyby np. Poziomy trudności, które różniłyby się rozmiarem planszy, wielkością liczb albo rodzajem wykonywanych działań. Kto wie – może w przyszłości doczekamy się ciekawych aktualizacji.

Darmowa gra

 

Numberful to gra, która znajdzie się na telefonie nie jednego miłośnika matematyki, a może wręcz przeciwnie – na smartfonach tych, którzy chcą podszkolić się w biegłym rachowaniu. Choć tytuł mógłby oferować nieco więcej form zabawy, to wciąż jest to jedna z ciekawszych gier opartych na królowej nauk. Przetestujcie ją za darmo – wystarczy urządzenie z Androidem lub iOS.

Metryczka

 

Numberful to gra logiczna, która próbuje nas przekonać, że matematyka może być formą zabawy. I wiecie co? Robi to doskonale.

Ocena ogólna: 8

Pomysł: 9

Grafika: 8

Grywalność: 7

Screeny z gry na telefonie