Data dodania: 20-01-2015

Minecraft na komórkę

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Mobilne klocki lego? To możliwe! The Blockheads to gra stworzona dla każdego kto chce (dosłownie) zbudować swoje imperium od podstaw!

The Blockheads to gra mobilna inspirowana ostatnio bardzo popularnym Minecraftem. Główną różnicą jest fakt, że w Minecraft, masz do dyspozycji eksplorację świata odrobinę kanciastego ;), ale za to w 3D. Blockheads oferuje nam widok 2D, jednak zapewniamy, że spektrum możliwości tworzenia obiektów w jego obrębie, zależy tylko od Twojej wyobraźni!

The Blockheads to gra, w której nie masz do wykonania żadnych zadań. To, czy spędzisz grając w nią godziny, czy znudzi Ci się po 15 minutach, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Sytuacja, w której znajdujesz się na początku gry, jest nieco podobna do pobudki rozbitka na bezludnej wyspie. Do dyspozycji masz ogromny świat i możesz w nim zrobić, co tylko zechcesz: zbudować dom, statek, piramidę, samochód i wiele innych! Możesz także drążyć w ziemi tunele i ustawiać z nich różne przedmioty.

Eksplorując mapę, natrafiasz na zmiany w rzeźbie terenu, zwierzęta, drzewa i inne rzeczy. Za pomocą tapnięć, zmuszasz swoją postać do przeszukiwania tych obiektów. Dzięki tej opcji możesz wykopać dziurę w ziemi i znaleźć surowce potrzebne do budowy przedmiotów, zebrać owoce, czy upolować zwierzynę, bo tak jak na bezludnej wyspie – w świecie Blockheads musisz coś jeść, a także mieć się w co ubrać. By szybciej pozyskiwać surowce, musisz zdobyć kilof. Z kolei do budowy tego narzędzia trzeba mieć odpowiednie miejsce – stół warsztatowy. Nie zapominaj również o tym, że Twój bohater powinien mieć dach nad głową i miejsce do spania. Cała gra jest oparta na wielu logicznych zależnościach, a Ty, jak Robinson Crusoe musisz samodzielnie zbudować od podstaw swój „dom”.

Sterowanie w The Blockheads jest dobrze dopasowane do urządzeń mobilnych. Możesz poruszać się używając zaledwie jednego palca. Postać przemieści się w miejsce, które dotkniesz. Jeśli chcesz, by bohater zaczął kopać w ziemi lub walczyć ze zwierzyną – wystarczy, że kilkakrotnie tapniesz wybrany obiekt. Zebrane surowce pokazują się przy prawej krawędzi ekranu. Jeśli chcesz, możesz zbudować specjalnie skrzynie, by mieć możliwość przechowywania większej ilości „skarbów” J Pamiętaj również o tym, że przedmioty zużywają się w miarę upływu czasu i trzeba wymieniać je na nowe.

The Blockheads jest grą dla osób mających zacięcie w budowaniu. Gracze, który lubią szybką akcję i wykonywanie zadań wplecionych w fabułę, niestety znudzą się nią po kilku minutach. Grafika jest bardzo prosta, a muzyka oszczędna. Z jednej strony jest to plusem, ponieważ nie będzie problemu z odpaleniem jej nawet na starszych urządzeniach działających na systemach Android i iOS, z drugiej jednak autorzy mogli pokusić się o stworzenie czegoś w technologii 3D. Podsumowując, jest to ciekawa alternatywa dla fanów Minecraft i pomimo uniwersalności w rozbudowywaniu otaczającego gracza świata, myślimy, że gra spodoba się raczej fanom klocków lego, niż nowoczesnych rozwiązań na urządzenia mobilne.

Screeny z gry: