Data dodania: 23-01-2015

Mobilna Wikipedia

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Kto z nas nie zna Wikipedii? Ta popularna strona, z sukcesem udająca encyklopedię PWN jest bliska chyba każdemu uczniowi i studentowi. Wikipedia jest największą wolną internetową encyklopedią, którą edytować może każdy z nas. Znajdziesz w niej praktycznie wszystko. Hasła historyczne, nazwy własne, życiorysy aktorów, opisy zjawisk meteorologicznych i wiele, wiele innych. Encyklopedia jest codziennie edytowana i uaktualniana, by w możliwie najlepszy sposób dostarczać informacji użytkownikom.

Odpowiedzią na internetową Wikipedie, stworzoną dla użytkowników urządzeń przenośnych działających na systemie iOS jest jej mobilna wersja: Wikipanion. Aplikacja pokazuje wyniki z Wikipedii oraz rozszerza sposób ich podglądu dzięki wbudowanym dodatkowym narzędziom.

Wikipanion posiada wiele przydatnych opcji:

  • oferuje wiele języków wyszukiwania, również język polski,
  • pozwala na zapamiętywanie ulubionych haseł,
  • pokazuje historię wyszukiwania,
  • synchronizacja z iCloud,
  • pozwala na zapisywanie obrazów na Twoim urządzeniu mobilnym,
  • posiada krótkie materiały dźwiękowe, pomagające na przykład w poznaniu wymowy obcojęzycznego wyrazu,
  • wyświetla koordynaty dołączone do opisów miejsc, pokazują się one na specjalnej mapie, przypominającej te z nawigacji GPS,

Oprócz funkcji, wymienionych powyżej Wikipanion jest bardzo dobrze wykonaną aplikacja ,jeśli chodzi o optymalizację. Posiada wiele udogodnień takich, jak automatyczne ustawianie kursora w okienku wyszukiwania oraz uproszczone wyszukiwanie haseł. Ma przejrzystą szatę graficzną, a struktura aplikacji nie sprawiłaby problemów nawet niedoświadczonemu użytkownikowi.

Aplikacja jest darmowa i można ją łatwo pobrać z AppStore. Polecamy ją wszystkim żądnym wiedzy ;), osobom lubiącym ciekawostki oraz fanom krzyżówek.

Screeny z aplikacji: