Data dodania: 18-12-2014

Mobilne World of Tanks!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

World of Tanks Blitz, to mobilna wersja popularnej gry na PC. Nie jest to jednak przełożenie 1:1, a odrębna gra na zasadach swojej komputerowej poprzedniczki. Wcielasz się w niej w rolę czołgisty, który wraz z drużyną ma wypełnić konkretne cele. Możesz samodzielnie wybrać po jakiej stronie konfliktu chcesz grać: USA, Niemiec czy Rosji.

Po wybraniu czołgu oraz strony konfliktu, zostajesz przeniesiony na losowo wybraną mapę, na której znajduje się Twoja drużyna oraz przeciwnicy. Rozgrywka jest krótsza niż w standardowych World of Tanks i trwa 7, a nie 15 minut. Długość rundy jest na tyle wygodna, że możesz spokojnie rozegrać mecz w przerwie reklamowej, czy podczas jazdy autobusem.

W World of Tanks Blitz została zachowana mechanika wersji na PC, zmienia się jednak sterowanie czołgami. Nie sterujemy klasyczną klawiaturą, a wirtualnym joystickiem i przyciskami. Sterowanie jest jednak na tyle proste, że każdy użytkownik smartfona, czy tabletu powinien sobie z nim poradzić bez problemu. Celowanie jest nieco uproszczone względem komputerowej wersji – w trybie namierzania widzimy poszczególne części wrogiego czołgu. Im mniejsze nasycenie kolorem czerwonym, tym większa szansa na przebicie pancerza.

Rola załogi pojazdu jest bardzo duża, każdy członek ma swoje imię, nazwisko oraz rolę. Jeśli jeden z nich ucierpi – widać to także w trakcie rozgrywki. Maszyna staje się wolniejsza, a celowanie mniej precyzyjne. Zdobywaj w trakcie gry pieniądze, by kupić ulepszenia pojazdu i odblokować większy wybór czołgów!

World of Tanks Blitz jest darmową grą na Androida i iOS, ale posiada płatną wersję Premium. W wersji tej mamy dostęp do specjalnej amunicji, nowych czołgów oraz większych przeliczników doświadczenia. Grać można tak samo dobrze bez tych ulepszeń, ale chętni mogą pozwolić sobie na dokupienie dodatkowych opcji.

Gra World of Tanks Blitz na pewno spodoba się zarówno fanom wersji komputerowej WOT, jak i ogólnie gier wojennych online. Ten symulator to gwarantowana rozrywka na wiele godzin!

Screeny z aplikacji:

(kliknij na screen, żeby powiększyć)