Data dodania: 28-10-2015

Mobilny doktor

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Ciśnienie krwi

Podwyższone ciśnienie krwi to w dzisiejszych czasach przypadłość coraz bardziej powszechna, także u ludzi stosunkowo młodych. Wpływa na to niezdrowy tryb życia, stres i wiele innych czynników. Choć nikt nie życzy sobie znalezienia się w takiej sytuacji, warto ułatwić sobie życie, jeśli już musimy zmierzyć się z nadciśnieniem.

Funkcje aplikacji

BPLogger jest bardzo przystępną i intuicyjną aplikacją służącą do zapisywania pomiarów ciśnienia. Oprócz podstawowych parametrów (ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, puls), każdy wpis możemy opatrzyć tagami (do wyboru między innymi „lewe ramię”, „po jedzeniu” czy „po ćwiczeniach”). Do tego ustawiamy datę i godzinę każdego pomiaru, co ułatwia późniejsze wyszukiwanie konkretnych wyników.

Monitorowanie stanu zdrowia

Choć aplikacja ostrzega, że nie może zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej (o czym warto przypomnieć również i w tym miejscu), oferuje ciekawe funkcje pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia: każdy pomiar przekraczający normę przybiera kolor czerwony (tym intensywniejszy, im bardziej niebezpieczne jest ciśnienie dla pacjenta). Co więcej, wszystkie zapisane rekordy (lub te z wybranego okresu) wyświetlane są w tabeli, która pokazuje, czy ciśnienie było w normie, za niskie lub za wysokie.

Interfejs aplikacji

Interfejs BPLoggera jest bardzo przystępny, większość przycisków odpowiedzialnych za funkcje – duża i czytelna. To ważne, jeśli z programu mają korzystać seniorzy. Można jednak przyczepić się do dwóch rzeczy: pewne niezadowolenie może pozostawiać fakt, że lista tagów jest zamknięta i nie da się dodawać własnych. Drugi zarzut trzeba skierować w stosunku do wspomnianej wyżej tabelki: poszczególne pomiary występują tam w postaci kropek i nie ma możliwości wyświetlenia szczegółów konkretnego wpisu; to sprawia, że przy większej ich ilości użytkownik może czuć się zagubiony.

Jest to jednak wciąż bardzo wygodny notatnik, który dobrze spełnia swoją funkcję: z pewnością jest wygodniejszy i bardziej mobilny od tradycyjnego zeszytu i pióra.Aplikacja dostępna na Androida, za darmo.

Screeny z aplikacji na telefonie