Data dodania: 13-03-2015

Nauka czytania ze świnką Peppą

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Szukasz dla swojego dziecka ciekawej gry na urządzenie mobilne, która jednocześnie nauczy je pożytecznych rzeczy i pomoże w rozwoju? W dzisiejszej recenzji przedstawimy jedną z bardzo popularnych w sklepach z grami i aplikacjami na Androida i iOS, grę edukacyjną dla dzieci – Świnka Peppa.

Świnka Peppa to postać z bajek dla dzieci, emitowanych w kilku ze stacji telewizyjnych. Kreskówka opowiada o codziennym życiu rodziny świnek i skierowana jest do maluchów w wieku przedszkolnym. Gra Świnka Pappa to nowa odsłona przygód bohaterki! Znajdziesz w niej popularne bajki, czytane przez lektora – Marka Włodarczyka. Podczas odtwarzania każdej z nich, możesz wybrać opcję, która podświetli aktualnie odczytywane słowa – pozwoli to Twojemu dziecku na szybszą i bardziej efektywną naukę. Możesz także samodzielnie bawić się z pociechą ,wybierając opcję bez lektora i wcielić się w rolę nauczyciela 🙂

Każda z bajek dostępna jest w trzech trybach: czytanie, słuchanie i zabawa dźwiękami. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada w tym momencie Tobie i Twojemu dziecku. Jeśli na przykład nie masz zbyt dużo czasu, a chciałbyś, by Twoja pociecha poznała nową bajkę – uruchom tryb słuchania i miej chwilę dla siebie. Oprócz „książeczek” Świnka Peppa oferuje także kilka mini-gier. Pierwszą z nich jest popularna i znana wszystkim ćwicząca pamięć gra memory z obrazkami bohaterów bajki, dostępne są także puzzle oraz kolorowanka, która rozwinie kreatywność Twojego malucha.

Świnka Peppa została wykonana z myślą o dzieciach, dlatego też jej interfejs jest bardzo prosty, a wszystkie komunikaty i opcje – czytelne. Gra została wykonana w przyjemnym dla oka, stylu graficznym przypominającym kolorowanki. Możesz pobrać ją za darmo i zainstalować na większości urządzeń mobilnych, ponieważ jej wymagania sprzętowe nie są wysokie. Na oficjalnej stronie bajki dostępne są także informacje o nowych książeczkach i uaktualnieniach w grze.

Świnka Peppa to dobrze zrobiona, przyjemna gra edukacyjna dla dzieci. Jest w całości w języku polskim, dzięki czemu Twoje dziecko na pewno nie będzie miało problemów w jej obsłudze. Gra ta poprawi pamięć, koncentrację oraz rozwinie umiejętności czytania i malowania Twojej pociechy.

Screeny z gry: