Data dodania: 20-08-2012

Neuroshima Hex

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Neuroshima Hex jest propozycją dla wielbicieli planszówek na iPhone i Android. Gra jest dostępna w wersji podstawowej – bezpłatnej i rozszerzonej – już płatnej. Czy warto ją wypróbować?

Historia, pod którą stworzona jest gra to post apokaliptyczny świat, w którym ludzie i maszyny toczą wojnę.  Rozgrywka polega na układaniu wylosowanych kafelków na planszę. Każdy element symbolizuje inną broń, jednostkę wojska czy też akcję. Celem gry jest zniszczenie bazy przeciwnika.

Podstawy gry są dosyć ciężkie do opanowania, jeśli nie jesteście biegli w planszówkach. Obszerna instrukcja wiele wyjaśnia, jednak dopiero po rozegraniu kilku rozgrywek z komputerem zaczyna się prawdziwa zabawa. Planowanie, strategia i łut szczęścia to podstawy tej gry.

Dla graczy, którzy nie lubią towarzystwa możliwy jest pojedynek z komputerem. Do wyboru są trzy poziomy AI oraz trzy poziomy szybkości ruchów komputera. Drugą opcją jest gra z przyjaciółmi.

Gra ma bardzo dobrą grafikę, działa płynnie (sprawdzone na Samsung Galaxy S) muzyka nie zachwyca, ani nie przeszkadza. Ciekawej jest okno, które pojawia się podczas pierwszego wejścia do gry z pytaniem czy chcę obejrzeć tutorial na youtube. Jeśli z początku myśleliście, że dacie sobie radę, ale potem stwierdziliście, że tutorial by się jednak przydał – jest on dostępny w menu w sekcji „Rules”.

Gra na pewno warta ściągnięcia, dla graczy uwielbiających gry strategiczne.

Darmowa gra na Androida do pobrania – kliknij aby przejść do Android Market (Google Play)

Płatna gra na Androida do pobrania – kliknij aby przejść do Android Market (Google Play)

Płatna gra na iPhone do pobrania – kliknij aby przejść do App Store