Data dodania: 16-09-2015

Zręcznościówka z wampirami

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gameplay gry

Nosferatu 2 to gra, której podstawowy mechanizm nie zaskakuje oryginalnością, ale cała otoczka, którą dookoła niego stworzono, nadaje grze wyjątkowego charakteru. W istocie tytuł ten jest bardziej rozbudowaną wersją Line Runnera, w którym kontrolujemy biegnącą postać i unikamy różnych przeszkód poprzez skakanie w odpowiednim momencie.

Wampir bez zęba

Tym razem sterujemy całkiem sympatyczną postacią wampira Nosferatu. Cała gra jest zresztą utrzymana w bardzo bajkowym i surrealistycznym klimacie i brak w niej jakiejkolwiek grozy charakterystycznej dla klasycznego „wampirzego” kina. Spotkamy się więc między innymi z wychudzonym bratem Robin Hooda, latającym chomikiem i psem-awiatorem.

Rozgrywka w Nosferatu 2

W trakcie biegu Nosferatu zbiera monety i musi unikać wielu przeszkód, w tym pędzących na ślepo skunksów (sic!), ostrych kolców i dziwnych, ale zabójczych, stworków z fioletową grzywą. Co jakiś czas nasz wampir natrafia na bonusy, które zwiększają jego siłę bądź dają inne umiejętności specjalne. Interesującym dodatkiem są „podniebne” przerywniki: po zebraniu odpowiedniej ilości monet, Nosferatu wzbija się na chwilę w powietrze – jest to coś w rodzaju poziomu premiowego.

Gra posiada szczątkową fabułę (którą w jakiś sposób opisuje podtytuł „Run from the Sun”): mamy do czynienia z ogromną mapą podróży, a metry przebiegnięte w każdej rozgrywce przybliżają nas do celu. Na trasie spotkamy wiele lokacji wprost ze świata fantasy.

Ozdobniki gry

Wielu graczy z pewnością zaskoczy wielość opcji, które znacznie urozmaicają grę. Warto wspomnieć o tym, że Nosferatu może (za dodatkową opłatą w złocie lub kryształowych czaszkach) dosiąść jednego z kilku dostępnych wierzchowców, które zwiększają jego możliwości. To samo tyczy się „zwierzątek” („Pets”), czyli baśniowych towarzyszy mających pozytywny wpływ na główną postać.

Kombinacji tego wszystkiego jest naprawdę mnóstwo, a nutkę ryzyka wprowadza opcja fuzji: nasze zwierzątka, w zależności od wartości, mają od jednej do trzech gwiazdek. Jeśli chcemy, możemy zaryzykować dwa z nich i uzyskać istotę wyższego poziomu (lub, niestety, stracić jednego ryzykowanego peta).

To tylko niektóre z możliwości oferowanych przez grę i trzeba z pewnością czasu, by zaznajomić się ze wszystkimi. Część jest związanych ze społecznością on-line i np. wiąże się z porównywaniem wyników z punktacją grających w Nosferatu znajomych.

Absurdalny klimat gry

A dźwięk? Cóż… Wydawać by się mogło, że od gier mobilnych nie można wymagać rozbudowanej oprawy muzycznej. Nikt przecież nie oczekuje, aby do takich produkcji wychodziły dwugodzinne OST, tak jak do Mass Effect, Red Alert czy chociażby dość niszowego FTL. Większość twórców wychodzi jednak z założenia, że na całą grę wystarczy jedna ścieżka dźwiękowa, a jak już dadzą dwie – osobne dla menu i właściwego gameplay’a – powinni być nominowani do Grammy. Niestety deweloperzy odpowiedzialni za Nosferatu podzielają ten pogląd; w dodatku darzą nas trochę idylliczną, dziecinną, a momentami wręcz psychodeliczną muzyką, która jednak idealnie pasuje do mocno absurdalnego klimatu gry wypełnionej po brzegi dziwnymi kolcami, skrzydlatymi chomikami i torpedowymi skunksami na podwójnym gazie.

Darmowa gra na Androida i iOS

Podsumowując: Nosferatu 2 jest grą o dość specyficznej oprawie, pomimo że pomysł, który leży u jej podstaw, jest dość uniwersalny. Na pewno może się podobać, ale wśród fanów tej produkcji większość stanowią chyba miłośnicy fantasy. Gra całkowicie za darmo, więc jeżeli lubisz wampiry i zgrabne zręcznościówki to na pewno warto spróbować.

Screeny z gry