Data dodania: 13-01-2015

Poczuj się jak Van Halen!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

GarageBand to studio nagraniowe, które zmieścisz w kieszeni! Aplikacja posiada cały szereg opcji, które pozwalają Ci na nagrywanie, tworzenie oraz miksowanie muzyki. To kompleksowe narzędzie pozwala na obróbkę muzyki, dźwięk po dźwięku, a do tego – możesz tworzyć dobre kawałki nawet w trakcie siedzenia przed telewizorem!

GarageBand pozwala Ci na stworzenie całego utworu muzycznego, praktycznie od zera. Samodzielnie ustalasz tempo, tonacje i podział rytmiczny piosenki. Na jednym urządzeniu możesz skomponować aż 32 różne ścieżki dźwiękowe, co pozwala na tworzenie naprawdę skomplikowanych utworów.

GarageBand ma wiele opcji:

  • Audio Recorder – dzięki niemu możesz samodzielnie nagrać dźwięk i nałożyć na niego różne efekty (np. robot, echo itd.).
  • Sampler – umożliwia nagrywanie dźwięków, by później odtworzyć je na instrumentach,
  • Keyboard – pozwala na tworzenie kompozycji na instrumentach klawiszowych.
  • Smart Keyboard – podobnie jak poprzednia opcja, oferuje możliwość nagrywania ścieżek dźwiękowych na instrumentach takich jak pianino, fortepian, czy elektroniczne organy. Tym razem jednak wystarczy, że będziesz wciskał klawisze, a akordy będą płynąć automatycznie.
  • Drums – gratka dla każdego fana „garów” ;)! Dzięki doprecyzowanym szczegółom, program rozróżnia nawet momenty kiedy uderzasz w środek, a kiedy w granice bębna!
  • Smart Drums – to kolejna „inteligentna” wersja instrumentów. Podobnie, jak przy klawiszach, program nieco automatycznie tworzy dźwięk, a Twoja rola ogranicza się do rozłożenia konkretnych instrumentów na specjalnej siatce. W narzędziu tym, w zależności od tego gdzie umieścisz ikonę instrumentu, będzie zmieniać się złożoność dźwięku oraz jego głośność.
  • Smart Strings – to opcja pozwalająca na uproszczoną grę na skrzypcach.
  • Smart Guitar – podobnie jak ze skrzypcami, jednak mamy tu dodatkową funkcję odgrywania dźwięków np. tylko w wybranych przez nas skalach.
  • Smart Bass – w tym wypadku mamy do czynienia z gitarą basową. Niestety, opcja ta nie posiada wielu rozbudowanych efektów.
  • Guitar Amp – to symulator wzmacniacza do gitary. Grając na prawdziwej gitarze, możemy go podpiąć dla uzyskania piorunujących efektów, których Twoi sąsiedzi długo nie zapomną 😉

GarageBand jest naprawdę godnym polecenia programem do obróbki dźwięku. Laicy odkryją go jako dobre narzędzie do stawiania pierwszych kroków w tworzeniu muzyki, a osoby doświadczone znajdą w nim wiele opcji umożliwiających modyfikowanie ścieżki dźwiękowej w profesjonalny sposób. Na pochwałę zasługuje również fakt, że aplikacja jest dostępna dla użytkowników iPhone oraz iPad w całości po polsku! Jeśli lubisz muzykę, a w dzieciństwie marzyłeś o własnym zespole – ta aplikacja jest dla Ciebie. Sprawdź sam, bo program naprawdę daje wiele możliwości.

Screeny z aplikacji