Data dodania: 22-01-2015

Połączenie gry karcianej z… golfem!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Gry mobilne potrafią wciągać bez reszty – wie o tym chyba każdy, kto pamięta węża na starych modelach Nokii. Spośród rozmaitych wariantów rozrywki swój urok mają na pewno te inspirowane tradycyjnymi formami – planszowymi, karcianymi, sportowymi i słownymi. Do takich należy Fairway Solitaire, czyli połączenie znanego i popularnej łamigłówki karcianej z… golfem! Jak to działa i czy rzeczywiście da się lubić? Przekonaj się!

Ogólna zasada pasjansa polega na zbieraniu kart spośród różnych stosów. Dobieraj karty o jedno oczko wyższe lub niższe od poprzedniej. Jeśli potrzebnej karty nie ma na planszy, możesz odsłonić karty ze stosu poniżej, jednak każde skorzystanie z tej możliwości obniża ilość punktów za daną partię. Wygrywasz w momencie, kiedy poukładasz wszystkie karty i nie pozostawisz żadnej z nich na stosie. Wydaje się proste, ale niektóre rozdania wymagają prawdziwej kreatywności i sprytu. Nie zauważysz nawet, jak szybko mija czas 🙂

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla golfa i co karty mają z nim wspólnego? Okazuje się, że te dwie gry można połączyć w bardzo ciekawy sposób. Golf jest pewnego rodzaju ramą dla pasjansa. Każda partia to osobny dołek na polu golfowym, a punktacja jest liczona podobnie jak w tej dyscyplinie – im mniej punktów, tym lepiej, a dla każdego poziomu ustalona jest osobna maksymalna liczba punktów, tzw. PAR. System golfowy ma swoje zalety. Jeśli zostaniesz z kilkoma kartami na planszy i nie jesteś w stanie doprowadzić gry do końca, możesz zakończyć dany poziom i rozpocząć kolejny. Do poprzedniego wrócisz w momencie, kiedy rozprawisz się z pozostałymi dołkami.

Gdy uda Ci się ukonczyć część demonstracyjną, możesz dokupić wersję płatną i cieszyć się kolejnymi zestawami poszczególnych rund. Część z nich udostępnia się w miarę wygrywania kolejnych etapów pasjansa, za inne trzeba zapłacić wirtualną walutą. Gra posiada mnóstwo rund i poziomów – na tyle dużo, że można w nią grać w nieskończoność!

Mimo grywalności i ogólnego pozytywnego wrażenia Fairway Solitaire ma pewne wady techniczne doskwierające niektórym graczom. Aplikacja może samoistnie się wyłączać, a ponadto po naciśnięciu przycisku „More Fairway” pojawia się błąd – zamiast do menu oceniania gry włącza się odtwarzacz muzyki.

Te drobne niedociągnięcia na szczęście nie przewyższają zalet – rozgrywki są wciągające, zabawne, gimnastykują umysł i wyzwalają kreatywność. Grę można ściągnąć na większość popularnych systemów operacyjnych takich jak iOS i Android. Każdy może dołączyć i strzelić kilka dołków 🙂

Screeny z gry: