Data dodania: 02-12-2016

Prawdziwie honorowa potyczka

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

1.Gra wojenna, koncentrująca się na taktyce.
2. Jako wódz osady, musisz dbać o przestrzeń swoich poddanych.
3. Nie jest to do końca typowy RTS.

 

O co chodzi?

Battleplans z jednej strony należy do klasycznych przedstawicieli gier czasu rzeczywistego, z drugiej jednak, od typowych produkcji na smartfony odróżnia ją możliwość podejmowania decyzji podczas potyczek. O co jednak dokładnie chodzi w tej grze? Naszym głównym zadaniem, jako wodza osady jest najpierw odparcie ataku tzw. Czaszkogłowych, a następnie przypuszczenie na nich kontrataku i zajęcia ich terenów tak, aby mieszkańcy naszej osady mogli powiększyć swoją przestrzeń. Tak budujemy swoje imperium!

Znowu elfy

Gra przenosi nas do średniowiecznej krainy, pełnej magii, elfów i innych zaczarowanych krasnoludów. Można by tu rzecz, że twórcy gry nie wysilili się tutaj w wymyślaniu nietypowej rzeczywistości. Jednak na duży plus zasługuje to, że rozwój technologiczny wiosek nie przypomina w zupełności średniowiecznego świata fantasy. Naszym zdaniem to bardzo ciekawe rozwiązanie!

Ciekawe elementy

Naszym zdaniem, Battleplans oferuje kilka bardzo ciekawych elementów gry, o których warto wspomnieć. Po pierwsze do wyboru mam kilku herosów, a każdy z dostępnych bohaterów posiada inną umiejętność, która może przydać nam się w walce np. umiejętność teleportacji. Punkty i bogactwo gromadzimy dzięki stoczonym bitwom oraz nowo zdobytym terenom, obfitującym w złoto i inne bogactwa. Kolejnym ważnym elementem gry jest to, że nasze potyczki z wrogiem nie mogą trwać zbyt długo. Tak naprawdę powinniśmy skupić się na taktyce oraz realizacji zadań, których wymaga od nas gra niż na samej nieustannej walce.

Jak mogę grać?

Musimy pamiętać, że naszym podstawowym zadaniem jest pokonanie Czaszkogłowych. Z tego powodu Battleplans jest postrzegana głównie jako gra dla jednego gracza. Twórcy postarali się jednak w pewien sposób obejść tę „oczywistośc” i wymyślili dość interesującą możliwość gry w trybie multiplayer. Chodzi o to, że poszczególni gracze nie walczą ze sobą bezpośrednio jako przeciwnicy online, tylko tworzą swoiste mini-plany bitew, które z kolei realizowane są przez komputer. Strona atakująca, która trafi na nasz plan stara się znaleźć błędy i pokonać to, co sterowane jest przez sztuczną inteligencję.

Mocna czwóra!

Grafika w Battleplans jest całkiem przyzwoicie zrobiona. Nie jest może aż tak dopracowana na jak inne fajne gry na Androida, ale to wciąż niezły poziom. Grając, nie mamy poczucia, że znajdujemy się w przedszkolu, a bohaterowie oraz nasza osada są wyraźnie przedstawione. Nie mamy zastrzeżeń!

Podsumowując, Battleplans to gra zarówno dla starych wyjadaczy RTS-ów, jak również dla osób początkujących, które szukają ciekawej rozrywki, wymagającej myślenia!

Metryczka

Battleplans zalicza się do gier strategicznych, ale znacznie wychodzi poza ramy gatunkowe. Jeśli grając w kolejne RTSy na smartofnie mieliście wrażenie, że już gdzieś to widzieliście, to wypróbujcie Battleplans!

Ogólna ocena: 7

Pomysł: 8

Grafika: 6

Grywalność: 8

Screeny z gry na telefonie: