Data dodania: 29-01-2015

Radio dostrojone do Ciebie!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Lubisz słuchać radia podczas jazdy samochodem lub autobusem? Czasy boomboxów trzymanych na ramieniu, wprost przy uchu już dawno minęły 😉 Rynek zdominowały urządzenia mobilne, które zabieramy ze sobą, gdziekolwiek nie idziemy. Smartfony mają już tyle dostępnych funkcji, że mało które uaktualnienie potrafi nas zaskoczyć. Jednymi z takich udogodnień są aplikacje służące jako radio on-line.

Open FM to najpopularniejsze radio internetowe w Polsce. Oferuje swoim słuchaczom ponad 100 stacji, podzielonych na kategorie tematyczne, takie jak: impreza, pop, hip-hop, rock, alternatywa, elektronika, sport i do auta. Kanały nie zawierają zbędnego gadania i natłoku reklam, co Open FM przewagę nad wieloma popularnymi aplikacjami do słuchania za darmo muzyki on-line.

Open FM to ponad 2000 godzin muzyki! Możesz dodawać konkretne piosenki do ulubionych, by później mieć je podpięte pod zakładkę. Wybór stacji jest na tyle szeroki, że na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Niestety aplikacja posiada także kilka wad i niedociągnięć, o których warto wspomnieć. Pierwszą z nich jest brak możliwości dzielenia się muzyką z przyjaciółmi za pomocą wtyczek społecznościowych. Drugą jest brak playlist dostosowanych do konkretnego typu nastroju. Widzimy tam kategorie muzyczne, ale z tych bardziej „personalizowanych” pojawia się tylko „do auta”. Plusem jest jednak bardzo duża ilość różnych typów muzyki. Aplikacja nie posiada również rozbudowanych opcji pozwalających na dostosowanie jej do swoich potrzeb.

Jako plusy Open FM wymienić można brak zbędnego gadania pomiędzy piosenkami. W tej aplikacji usłyszysz tylko muzykę (no może czasem pojawi się kilka reklam) 😉 W podglądzie każdej z playlist zobaczysz dużą okładkę płyty lub inny obrazek związany z piosenką aktualnie odtwarzanego wykonawcy. Poniżej znajduje się lista piosenek, które będą grane w następnej kolejności. Stwarza to okazję do sprawdzenia, czy chce się pozostać przy danej stacji, czy wybrać inną. Pozytywną rzeczą jest także fakt, że Open FM nie potrzebuje dużych pakietów internetowych, godzinne słuchanie zużywa jedynie kilkanaście megabajtów.

Open FM to aplikacja, którą polecamy osobom nie lubiącym spikerów radiowych. Sądzimy, że na rynku istnieją ciekawsze alternatywy, mające jednak często wersje premium, dopiero po wykupieniu których nikt nie będzie mówił Ci o obecnej sytuacji politycznej, czy premierze nowego polskiego filmu 😉 Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne działające na systemach Android i iOS.

Screeny z aplikacji: