Data dodania: 21-09-2015

Pobudka po nowemu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

W kwestii budzenia kreatywność ludzka nie zna chyba granic, a różnego rodzaju urządzenia czy aplikacje mające pomóc w poderwaniu się z łóżka stają się coraz popularniejsze. W tym względzie ciekawą propozycją może być Shake-it Alarm, który łączy niewielki rozmiar (5 MB) z przydatnymi funkcjami.

Idea aplikacji

Aplikacja utrzymana jest w „lodowej” scenerii, a jej „bohaterowie” to podbiegunowa fauna: pingwiny, foki i niedźwiedzie polarne. To właśnie te zwierzęta mają za zadanie nie tylko uprzyjemnić nam trudne poranki, ale również ułatwić rozbudzenie: Shake-it Alarm oferuje bowiem trzy sposoby wyłączenia budzika, które wymagają pewnego wysiłku.

Wyłącz budzik śpiewając

De facto jest to całkiem zwyczajny budzik: wybieramy dzień i godzinę alarmu, a także melodię (możemy przeszukiwać całą bibliotekę muzyczną dostępną na telefonie). Sercem aplikacji są wymienione wyżej czynności. W zależności od naszej decyzji, aby wyłączyć budzik, musimy potrząsać telefonem odpowiednio długo, wykonać pewną ilość kliknięć na pingwina lub… śpiewać.

Ta ostatnia opcja wydaje się najciekawsza: wbudowany mikrofon przechwytuje nasz śpiew (lub wypełniony goryczą krzyk) i wyłącza alarm dopiero po zarejestrowaniu odpowiedniej ilości fal głosowych.

Animacje w Shake-it alarm

Alarmom towarzyszą zabawne animacje: w przypadku potrząsania, jest to foka wysypująca kostki lodu na śpiącego niedźwiedzia. Kiedy zdecydujemy się na kliknięcia, widzimy drzemiącego pingwina obrzucanego śnieżkami. Z kolei opcja głosowa pokaże nam chytrego niedźwiedzia budzącego fokę swoim głosem.

Shake-it Alarm oferuje również funkcję budzenia losowego, gdzie program sam losuje, którą „mini-grę” będziemy musieli przejść o poranku. Co więcej, użytkownik – w zależności od przewidywanego stopnia rozespania – może wybrać jeden z trzech poziomów trudności alarmu.

Wisienka na torcie aplikacji

Jednak najciekawszą opcją jest chyba „koło ratunkowe” w postaci telefonu do przyjaciela. Jeśli nie wyłączymy budzika przez odpowiedni czas, aplikacja wyśle SMS-a z prośbą o budzenie pod podany uprzednio numer.

Za darmo na każdego Androida

Reasumując, Shake-it to bardzo ciekawa propozycja, która w dodatku nie zajmuje zbyt wiele miejsca na telefonie. Godne polecenia! Wystarczy, że masz Androida.

Screeny z aplikacji