Data dodania: 09-09-2014

Sprawdź prędkość swojego Internetu

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Speedtest.net od firmy Ookla, to darmowa aplikacja dla systemu Android, która pozwoli Ci na zmierzenie prędkości Twojego łącza internetowego w zaledwie 30 sekund! Jej główne funkcje pozwolą Ci na sprawdzenie opóźnienia przepływu informacji z Twojego smartfona czy tableta: do serwerów (ping), transferu przychodzącego (download) oraz wychodzącego (upload). Aplikacja jest darmowa, wyświetlają się w niej jednak reklamy.

Ookla Speedtest jest obecnie najpopularniejszą aplikacją do pomiaru prędkości łącza internetowego. Korzysta z funkcji geolokalizacji, by wybrać najbliższy serwer i efektywnie zmierzyć szybkość z jaką Twoje zapytanie do niego dotrze. Możesz także wybrać samodzielnie spośród listy najbliższych serwerów i sprawdzić czas potrzebny na transfer informacji między nimi, a Twoim urządzeniem.

Dzięki Speedtest możesz obserwować wykresy pokazujące stabilność połączenia oraz weryfikować prędkość połączenia w odniesieniu do tej, jaką obiecywał Ci provider. Masz możliwość wybrania jednostki, w której pokazywane są dane: kb/s, Mb/s i kB/s. Śledź historię poprzednich testów oraz przeglądaj ich szczegółowe raporty! Wyniki poprzednich pomiarów możesz zapisać w oddzielnym pliku i wysłać np. za pomocą wiadomości email.

Aplikacja przyda się osobom, które chcą w łatwy i szybki sposób sprawdzić statystyki dotyczące prędkości swojego łącza internetowego. Jest także polecana przez profesjonalistów – to naprawdę solidna jakość zamknięta w niewielkiej wagowo aplikacji.

Screeny z aplikacji