Data dodania: 12-01-2015

Stwórz własną cywilizację w Godus!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Peter Molyneux jest ciągle w formie! Po sukcesach produkcji takich jak Populous, Black & White, Dungeon Keeper czy Fable, przyszedł czas na następny tytuł, który można zaliczyć do gier typu „god game” – Godus. Tym razem jednak, autor wyszedł naprzeciw nowym standardom i stworzył grę, która w domyśle przeznaczona jest na urządzenia mobilne.

Godus to kolejna gra w stylu „symulatora bycia stwórcą”. Rozgrywka zaczyna się w momencie, w którym ratujesz przed utonięciem dwójkę ludzi. Oni, z wdzięczności stają się Twoimi wyznawcami. Następnie uruchamia się krótkie intro, które pełni rolę samouczka. Krok po kroku uczysz się jak modelować teren i stawiać kolejne budowle. Po postawieniu pierwszej budowli (którą jest namiot), nasi podwładni zaczynają się rozmnażać.

W miarę upływu czasu Twoja mała osada przeradza się w pokaźnych rozmiarów metropolię. Wraz z rozwojem cywilizacji odblokowujesz kolejne „karty”, które pozwalają Ci na ulepszenia budowli oraz dostarczają nowych umiejętności dodatkowych. Kieruj swoimi wyznawcami, zbieraj plony, odkrywaj nowe lądy i podbijaj inne miasta! Grę umilają także „prezenty” w postaci skrzyneczek ze skarbami. Kufry te często ukryte są pod taflą wody lub pod powierzchnią ziemi. W tej drugiej sytuacji, będziesz musiał odkopać znalezisko, za pomocą modelowania palcami pobliskiego terenu.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do wysokiego poziomu trudności – Godus Cię rozczaruje. Jest to gra prosta i przyjemna, bardziej weekendowa niż wymagająca planowania długofalowej strategii. Poruszasz się w niej tylko i wyłącznie dotykowo. Przesuwasz, przeciągasz i dotykasz, by wybierać elementy. Godus prostą szatę graficzną i spokojną muzykę. Rozwiązanie to, prawdopodobnie zostało wdrożone ze względu na to, że gra jest w dużej mierze stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych pracujących na systemach Android i iOS. Nie każdy dysponuje sprzętem o wysokich standardach technicznych, a spektrum urządzeń na których Godus „pójdzie” bez problemu, jest szerokie między innymi dzięki niewygórowanym wymaganiom graficznym.

Godus spodoba się fanom gier logicznych oraz strategicznych, którzy chcą trochę odpocząć od wymagających dużego nakładu czasu, rozbudowanych „god games”. Jest ciekawą alternatywą dla platformówek i innych odprężających mini-gier.

Screeny z gry