Data dodania: 03-04-2015

Stwórz własną pisankę!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jakie jest najlepsze i najbardziej kreatywne zadanie, w które możesz zaangażować swoje dziecko na Wielkanoc? Odpowiedź jest prosta: malowanie pisanek! 🙂 Ta tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie, już od setek lat jest ciągle żywa i gości w naszych domach. Jednak z biegiem czasu, nawet tego typu zwyczaje potrafią się zmienić. Kiedyś pisanki mogły malować tylko kobiety, a do tego musiały znajdować się w tym czasie same w pomieszczeniu. Każdy mężczyzna, który zobaczył pisanki w trakcie malowania, „rzucał” na nie urok, który trzeba było odczynić 😉 Dziś sprawa wygląda całkiem inaczej, nikt nie rzuca uroków, a pisanki da się pomalować w… aplikacji mobilnej! Dzisiaj właśnie o niej, przedstawiamy – Egg a sketch, program dzięki któremu Twoje dziecko stworzy piękne jajka wielkanocne.

Egg a sketch to darmowa aplikacja, którą za pośrednictwem App Store zainstalujesz na swoim iPhonie, iPadzie lub iPod Touch. Pisanki, które powstają w tym programie to prawdziwe arcydzieła! Możesz tworzyć dowolne wzory, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Wybór koloru jest nieograniczony, na szczęście nie musisz wybierać spośród standardowych odcieni, jak przy farbkach do „prawdziwych” pisanek 😉 Do Twojej dyspozycji jest cała gama barw przedstawiona na tablicy RAL. Możesz zdobić jajka przy pomocy różnych technik. Aplikacja pozwala Ci na kolorowanie pisanek, w trybie tradycyjnym, tak jakbyś malował je pędzelkiem oraz możliwość zabarwienia całego jajka od razu. To jeszcze nie koniec atrakcji 😉 Aplikacja ma opcje, sprawiające że przyszłe dzieło Twojego malucha obraca się w różnych kierunkach, pomagając przy tym w malowaniu wzorków, które „oplatają” pisankę.

Darmowa wersja Egg a sketch pozwala na malowanie pisanek, nie udostępnia jednak opcji wysyłania gotowego dzieła mailem, czy publikacji go na profilach społecznościowych. Takie możliwości ma dopiero płatna wersja premium aplikacji.

Egg a sketch to bardzo przyjemna aplikacja, która zajmie Twojego malucha w momencie, gdy przygotowujesz wypieki na Wielkanoc lub sprzątasz dom przed przyjściem gości. Nie ma ograniczeń wiekowych, wystarczy, że Twoja pociecha ma ochotę na malowanie pisanek, a program zrobi już całą resztę 🙂

Screeny z aplikacji: