Data dodania: 24-09-2014

Żaden komunikator Ci go nie zastąpi!

Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...
Ocena użytkowników:
Przyznaję 1Przyznaję 2Przyznaję 3Przyznaję 4Przyznaję 5
Loading ... Loading ...

Jesteś znudzony Facebook Messengerem? Mamy coś dla Ciebie! Viber to cieszący się coraz większą popularnością wieloplatformowy komunikator internetowy. Możesz dzwonić, organizować czaty grupowe, wysyłać wiadomości tekstowe oraz głosowe! Posiada także opcję videorozmowy, której nie znajdziemy w wielu popularnych komunikatorach! Innowacją jest również pakiet ViberOut , który daje możliwość wykonywania połączeń głosowych do osób, które nie mają zainstalowanego Vibera!

Viber został stworzony w 2010 roku i początkowo dostępny był tylko na iPhone’y. Aktualnie używa go ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie! Oprócz urządzeń mobilnych jest dostępny także na komputery działające na systemach Windows i Mac OS. Rozwiązanie to rozszerza możliwości korzystania z aplikacji. Do swojego działania potrzebuje dostępu do Internetu, a czy będziesz dzwonić z komputera na telefon, z telefonu na telefon stacjonarny, to już zależy tylko od Ciebie! Wersja stacjonarna posiada moduł, który w łatwy sposób zsynchronizuje Twoje dane z aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, jedyne co musimy podać to nasz numer telefonu. Mamy swój unikalny login, dzięki któremu zyskujemy tożsamość w społeczności Vibera i od razu możemy przejść do prowadzenia niekończących się rozmów z przyjaciółmi! Aplikacja daje także możliwość przesyłania plików multimedialnych. Dodatkowymi ułatwieniem jest dodawanie kontaktów za pomocą numeru Viber oraz skanowania QR kodu! Wystarczy jeden skan, by znajomy znalazł się na Twojej liście. Możesz prowadzić czaty grupowe (do 100 osób jednocześnie), wysyłać notatki głosowe, powiadamiać o swojej lokalizacji, dodawać do wiadomości naklejki, emotikony i wiele innych!

Viber, w swoim działaniu jest bardzo podobny do znanej wszystkim aplikacji Skype. Ma jednak pewne cechy, które są dla Ciebie bardziej korzystne, niż te oferowane przez konkurencję. Przede wszystkim dzwonienie przez aplikację Viber wykorzystuje niemalże o połowę mniej transferu danych niż Skype! W wersji darmowej, gdy wykonujesz do kogoś telefon, osoba ta widzi Twój numer, a nie jak w przypadku podobnych aplikacji – tylko ciąg nic nie znaczących cyfr.

Aplikacja posiada także płatny plan „ViberOut”, który pozwala na połączenia z osobami nie mającymi zainstalowanego komunikatora. Oprócz płatnych funkcji, ponarzekać można także na brak korzystnego pakietu abonenckiego oraz promocji oferujących ograniczony czasowo pakiet premium „na start”.

Vibera polecamy osobom, które chcą mieć aplikację skupiającą wszystkie rodzaje komunikacji za pomocą Internetu w jednym miejscu. Czat, rozmowa telefoniczna, połączenie video? Viber umożliwia wszystkie te moduły! Jedyne co musisz mu zapewnić, to dostęp do Internetu.

Viber to aplikacja dla urządzeń mobilnych działających na systemach Android i iOS.

Screeny z aplikacji